Imladris: whomanistyczne atrakcje

Weekend spędzamy na konwencie Imladris w Krakowie. A wy?

Objęliśmy patronatem przesympatyczny krakowski konwent. Pierwsze punkty programu zaczynają się w piątek (3 października) o 18:00, uczestnicy z terenu konwentowej szkoły wygonieni zostaną w niedzielę o 16, ale między tymi dwoma granicznymi punktami będzie się działo…

Nie mamy tym razem, niestety, redakcyjnych prelekcji. Trudno za taką bowiem uznać moją – jest to forma zdrady, bo będę mówić o starożytnym Egipcie, ale zdrady tylko w 2/3, bo jednym z koronnych przykładów, nad którym będę się pochylać, jest odcinek Pyramids of Mars z Czwartym Doktorem ścierającym się ze złym kosmitą udającym egipskiego boga. Gdyby ktoś był zainteresowany – serdecznie zapraszam w niedzielę o 14:00. Będę też uczestniczyć w panelu o Stargate w sobotę o 12:00, ale tam już Doktora Who nie będzie w ogóle, więc nie reklamuję. ;)

Co poza tym? Nasi znajomi z Pulpozaura przygotowali następującą prelekcję:

„Czy Steven Moffat musi odejść?” Przemka Zańko i Artura Nowrota (niedziela, 12:00)

Najstarszy serial science fiction świata wciąż zaskakuje. Pięćdziesiąta rocznica Doctora Who nie tylko podsumowała przeszłość, ale też wyznaczyła kierunki rozwoju na przyszłość – i to właśnie o niej będzie dyskutować redakcja bloga Pulpozaur.pl. Co oznacza dla serialu kontrowersyjne zakończenie wątku Wojny Czasu? Czy Doktor odnajdzie rodzinną planetę? Czy dwunaste wcielenie Władcy Czasu to krok w dobrym kierunku? Czy Steven Moffat musi odejść??

Na pewno przyjdziemy posłuchać. I może się pokłócić? Kto wie, kto wie… ;)

Może was też zaciekawić prelekcja „Meandry czasu” Radosława Polańskiego (sobota, 13:00).

Once restricted to fantasy and science fiction, time travel is now simply an engineering problem @Michio Kaku 2003
Porozmawiamy o tym dlaczego podróże w czasie mogą być bardziej istotne z punktu widzenia jednostek niż ogółu ludzkości, o tym jakie rozwiązania techniczne proponuje nam dziś nauka i inżyniera, o tym dlaczego Marty McFly nigdy nie wrócił z przyszłości oraz o nazwanych paradoksach związanych z podróżowaniem w czasie.

To tylko kilka propozycji z bogatego programu. Tabelkę znajdziecie TUTAJ, opisy poszczególnych punktów – tutaj: PIĄTEK, SOBOTA, NIEDZIELA.

Będziecie? Szukajcie osób z przypinkami z naszym logo i zaczepiajcie bez wahania…

3 thoughts on “Imladris: whomanistyczne atrakcje

  1. czemu Kraków tak daleko :( raz na rok jest panel z stargate i akurat nie mogę pojechać (no dobra, może dwa razy do roku – pozdrawiam ludzi z pyrkonowego konkursu o SG)

    1. Kraków jest w centrum wszechświata, to inne miejsca są za daleko. :)))
      Zawsze zastanawiam się nad jakimiś prelekcjami o Stargate, może wreszcie coś popełnię… Może na Pyrkon… To moja pierwsza wielka serialowa miłość. ;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *