Historie z New Who w formie powieści

A to niespodzianka! Penguin Books wyda oficjalne nowelizacje przygód Doktora z New Who. Dzięki wydawnictwu będziemy mogli przeczytać cztery ważne dla serialu historie.

W zamierzchłych czasach bez magnetowidów i internetu nowelizacje odcinków były jedynym sposobem, by zapoznać się z historią, której nie zdołało się obejrzeć w telewizji. Były wydawane przez Target w latach 1973-1994. W takiej formie ukazały się niemal wszystkie klasyczne historie. Nikt się chyba nie spodziewał, że doczekamy się literackich wersji również nowych odcinków…

Tymczasem były producent wykonawczy, Russell T Davies, znowelizuje swój scenariusz do odcinka Rose (“Rose”)Jego scenariusz Świątecznej inwazji (“The Christmas Invasion”) przedstawi w formie powieści Jenny T. Colgan. Zaś odchodzący producent wykonawczy, Steven Moffat, przygotuje dwie nowelizacje – Dnia Doktora (“The Day of the Doctor”) oraz nadchodzącego odcinka świątecznego Twice Upon a Time. 

Do czterech powieści dołączy także piąta, oparta na klasycznej historii z Czwartym Doktorem i Romaną II. Książki ukażą się 2 kwietnia 2018 roku.

Rose

Miło mi cię poznać, Rose, a teraz uciekaj!

W swojej kryjówce pod centrum Londynu złowroga obca inteligencja planuje koniec ludzkości. Sklepowe manekiny, które potrafią chodzić i zabijać, przyjmują kluczowe pozycje i są gotowe do ataku.

Rose Tyler, zwykła mieszkanka Londynu, pracuje na swojej zmianie w centrum handlowym. Nie jest świadoma, że to najważniejszy dzień w jej życiu. Wkrótce pozna jedyną osobę, która rozumie prawdziwą naturę zagrożenia czającego się na Ziemi; nieznajomego, który otworzy jej oczy na cuda i okropieństwa wszechświata – podróżnika w czasie i przestrzeni zwanego Doktorem.

The Christmas Invasion

Ziemia zostaje zaatakowana przez żądnych władzy kosmitów. Nie ma czasu na to, by Doktor był bezczynny.

Kiedy w Wigilię Bożego Narodzenia brytyjska sonda kosmiczna zostaje przejęta przez złowieszczy statek obcych, rozpoczyna się odważna inwazja Sycoraxów  – okropnych grabieżców spoza gwiazd. W przeciągu kilku godzin jedna trzecia ludzkości staje na progu śmierci, choć nie wystrzelono ani jednego pocisku…

Nasza planeta potrzebuje obrony, ale Doktor nie ma siły. Ledwo zregenerował, majaczy, ma nowe ciało, a na nim szlafrok. Musi go zastąpić jego przyjaciółka, Rose Tyler. Ocali świat z koszmaru przed Bożym Narodzeniem czy zobaczy jego destrukcję?

The Day of the Doctor

Kiedy los wszechświata wisi na włosku, trzech Doktorów zjednoczy się, żeby go uratować.

Dziesiąty Doktor poluje na zmiennokształtnych Zygonów w elżbietańskiej Anglii. Jedenasty w teraźniejszości bada tajemniczą szczelinę w czasoprzestrzeni. A inny, ktoś, kim byli, ale nigdy o nim nie mówią, walczy z Dalekami podczas najmroczniejszych dni Wojny Czasu. Prowadzony przez demony i rozpacz, ten Doktor z wojennymi ranami zamierza podjąć druzgoczącą decyzję, która zagrozi przeżyciu całego wszechświata… Takiej decyzji nawet Władca Czasu nie może podjąć samotnie.

Tego dnia różne inkarnacje Doktora spotkają się, by ocalić Ziemię, wszechświat i swoją duszę.

Twice Upon a Time

Dramatyczna, ostatnia przygoda Dwunastego Doktora znowelizowana przez producenta wykonawczego, Stevena Moffata.

Oprócz tych czterech historii pojawi się również piąta. Będzie to skrócona wersja adaptacji historii City of Death z 1979 roku, odcinka powszechnie uważanego za najlepszy w klasycznej epoce Doctor Who. Historia z czasów Czwartego Doktora została oryginalnie napisana przez Douglasa Adamsa i Davida Fishera. To jedna z nielicznych historii, które nie zostały znowelizowane przez Target w trakcie ich publikacji serii powieści z Doctor Who. Autorem literackiej wersji odcinka jest James Goss.

City of Death

Klucz do zniszczenia Ziemi leży pogrzebany w przeszłości.

Podczas wizyty w Paryżu w 1979 roku nadzieja na wakacje dla Doktora i Romany zostaje szybko rozwiana przez uzbrojonych zbirów, uprzejmego i niebezpiecznego hrabiego oraz plan kradzieży Mony Lisy i zagrażający światu eksperyment z czasem.

Łącząc siły z brytyjskim detektywem, Władcy Czasu odkrywają, że bezlitosny obcy spisek, knuty od prehistorii Ziemi, wszedł w swoje ostatnie stadium. Jeśli Scaroth, ostatni z Jagarothów, nie zostanie powstrzymany, ludzka rasa i całe życie na naszej planecie przejdzie do historii.

Którą z tych książek chcielibyście mieć na swojej półce w domu? Chcielibyście, by te powieści zostały wydane w Polsce?

Źródło: The Gallifrey Times

PATRONITEUwielbia herbatę i Donnę. Dużo czyta, pisze, gra, ogląda seriale i filmy. Kocha Marvela. Jest studentem i ma tysiąc pomysłów na minutę.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

6 thoughts on “Historie z New Who w formie powieści

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *