Into the Time Vortex – gra bitewna z uniwersum „Doktora Who”

Są wśród nas fani bitewniaków lub kolekcjonerzy? Być może szykuje się dla was rewolucja, bo doczekaliśmy się doktorowej gry…

Wyobraźcie sobie wielki stół, na którym figurki grupy bohaterów muszą zmierzyć się z armią Daleków, by ocalić wszechświat – niedługo do klasycznych kolekcji bitewnych będziemy mogli dołożyć grę z Whoniversum i wymarzone serialowe starcia przenosić do rzeczywistości (w pewnym sensie…).

Seria, którą wydaje Warlord Games, nosi tytuł Into the Time Vortex. W ubiegłym roku Warlord Games nabyło prawa od BBC, mamy więc do czynienia z pełnoprawnym, licencjonowanym wydawnictwem.

Producent reklamuje grę następującymi słowami:

Od momentu uzyskania praw od BBC pracujemy niestrudzenie, przeszukując stare i nowe odcinki, tworząc wzory i dokładając wszelkich starań, by efekty były jak najbliższe serialowemu pierwowzorowi.

Licencja, którą otrzymaliśmy, obejmuje nie tylko ostatnie serie Doktora Who, ale cały serial – wszystkie inkarnacje Doktora, jego towarzyszy i wrogów. Więc możecie wypatrywać zarówno długich szalików i żelek, jak i sonicznych okularów!

Pierwsze figurki są już dostępne w sprzedaży, a wiele znajdzie się na sklepowych półkach w przyszłości. Figurki to doskonałej jakości odlewy cynowe zaaprobowane przez BBC. W przyszłych kolekcjach znajdą się również plastikowi Dalekowie, Cybermeni, funkcjonariusze UNIT-u oraz wiele innych cynowych postaci.

Do sprzedaży trafiło na razie kilka zestawów: Dziesiąty Doktor ze swoimi towarzyszami, Dwunasty Doktor ze swoimi towarzyszami, zestaw Judoonów, zestaw Ciszy i zestaw Zygonów. A wyglądają tak:

Zaś zapowiadane są zestawy: dziesięciu Cybermenów (cynowych) z okazji 50 rocznicy ich debiutu w serialu – każda figurka będzie reprezentować wzornictwo z innej epoki; Dziewiąty Doktor i jego towarzysze (cynowi); Jedenasty Doktor i jego towarzysze (cynowi); postacie z odcinka Rejs potępieńców („Voyage of the Damned”); Dominatorzy (z odcinka z Drugim Doktorem) (cynowi); Vervoidzi (z odcinka z Szóstym Doktorem) (cynowi); Ogroni (z odcinka z Trzecim Doktorem) (cynowi); Cybermeni (plastikowi); Dalekowie (plastikowi).

Oto szersza zapowiedź:

Nasza pierwsza gra, Into the Time Vortex, ukaże się na początku 2017 roku i zawierać będzie starcie Daleków z Cybermenami. Doktor ze swoimi towarzyszami odegrają role w scenariuszu, będą mieć swoje cele i specjalne zasady w grze. Dodatki wprowadzą innych wrogów i przyjaciół Doktora, z których każdy będzie mieć unikatową charakterystykę.

miniatures-24-11-2016-7Gra zawiera trzy różne poziomy: trudne warunki pola bitwy, świat przygód oraz odcinek. Każdy poziom charakteryzować będzie się innymi wyzwaniami sformułowanymi w ośmiu scenariuszach. Doktor i jego towarzysze odgrywają w nich różne istotne role i w zależności od scenariusza będą mieć różne mocne i słabe strony. Zasady nie są skomplikowane. Gra opiera się na użyciu kart walki, które wpływają na plany nasze i przeciwników, karty frakcji, które będą szczegółowo opisywać zaangażowane w grę oddziały, ich broń i zdolności oraz karty przygód, które umożliwią komplikowanie gry. Dodatkowy zestaw kart wydarzeń pozwoli zintegrować wszystkie poziomy gry i zmienić zabawę w odgrywanie odcinka, jaki mógłby zostać pokazany w telewizji…

Pierwszy zestaw zawiera wszystko, czego potrzebujesz do rozgrywki: po dwanaście plastikowych figurek Daleków i Cybermenów oraz sześć Cybermatów; nie mogłoby też zabraknąć Doktora – figurka jego dwunastej inkarnacji również znajduje się w tym zestawie.

Jeden zestaw, trzy możliwe rozgrywki, ale to nie wszystko! Planowane są liczne kolejne zestawy – więcej figurek, kart i możliwości pokonania wrogów. Z czasem na sklepowe półki trafią kolejne inkarnacje Doktora i jego towarzysze, więc gra będzie rosnąć wraz z coraz większą kolekcją cynowych i plastikowych figurek.

Więcej informacji znajdziecie tutaj: Doctor Who Into The Time Vortex.

Nie wiemy, czy figurki będą dystrybuowane w Polsce – jeśli ktoś mocniej siedzi w temacie i orientuje się w nim, zachęcamy do poszukania i dopowiedzenia tego. Gry bitewne to temat dość niszowy, ale Into the Time Vortex wygląda naprawdę fajnie. Co sądzicie? Zapraszamy do komentowania.Exnaczelna Gallifrey na wygnaniu. Zapraszam na Whosome.pl!

Gallifrey.pl wszystko o serialu Doctor Who

7 thoughts on “Into the Time Vortex – gra bitewna z uniwersum „Doktora Who”

 1. Może nie do końca związane z tematem wpisu, ale mam pytanie odnośnie sonicznego śrubokręta. Gdzie najlepiej jest go kupić (najtaniej z przesyłką)? Już od dłuższego czasu się zastanawiam i chciałbym jakiś mieć.

   1. A który sprzedawca jest najlepszy? I który śrubokręt (Jedenastego) powinienem wybrać, bo widziałem takie, w których to przy tym światełku się nie otwiera. Z góry dzięki za pomoc.

    1. Zasady jak na allegro tylko, że przewalutowanie ze złotówek na obcą walutę.
     Patrzysz cenę jak najniższą i aby nie miał negatywów. Można kupić ten najnowszy już nawet za 80-90 zł już z wysyłką.

     1. Dzięki, tylko na którym ebayu najlepiej? Wydaję mi się, że na Brytyjskim, ale nie jestem pewien, bo na Polskim nie było tego dużo.

      1. Normalnie wchodzisz po polsku tylko obiekt szukany wpisujesz po angielsku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *