Co Georgia Tennant sądzi o losie Jenny?

Georgia Tennant (wówczas jeszcze Georgia Moffett) zagrała w odcinku Córka Doktora (“The Doctor’s Daughter”) Jenny, córkę Dziesiątego Doktora.

W tym odcinku Jenny zostaje postrzelona, jednak przeżywa i wyrusza w kosmos w poszukiwaniu nowych przygód. Fani od lat domagali się nowych przygód córki Doktora, jednak nigdy więcej nie zobaczyliśmy jej na ekranie.

Jakiś czas temu Steven Moffat tak mówił o jej dalszym losie:

Russell T Davies odpowiedział mi na to pytanie. Najwyraźniej to ja utrzymałem ją przy życiu, bo kiedy usłyszałem o pomyśle zabicia jej, stwierdziłem: nie zabijajcie jej na końcu, tak robią w Star Treku! Została więc przy życiu, bo na to nalegałem. Napisałem do niego później, że nie wiedziałem, że to przeze mnie. Na co on odpowiedział: nie martw się, Stevenie, ona wleciała zaraz prosto w księżyc!

Ta wypowiedź dotarła do Georgii Tennant i jak mówi aktorka, nie spodobało jej się to, co o losie jej postaci mówią byli producenci wykonawczy:

Rozbiłam się na księżycu? Tak, słyszałam o tym. Miło, prawda? Wysłałam maila do Stevena i Russella z linkiem do tej historii i napisałam: WTF?. Obaj odpisali mi lekko spanikowani, że był żart. To nie brzmiało jak żart.

Czy ich odpowiedź nie miała tylko dać jej możliwości ucieczki od ciągłych pytań fanów o losy Jenny? Aktorka odpowiada ze śmiechem:

Niestety, nie sądzę, żeby byli aż tak miłosierni! Pokładam wiele nadziei w Chrisie Chibnallu, wszystko się jeszcze ułoży.

Tennant zapewnia jednak, że nie ma żalu do byłych producentów wykonawczych Doctor Who.  A teraz powraca w roli Jenny w słuchowiskach, o których możecie przeczytać tutaj. Aktorka wypowiedziała się na temat swojego powrotu do roli:

Czuję, że minęło tyle czasu, ale chcę do tego wrócić. Mogę zrobić to teraz, na świeżo. O tym jednym odcinku rozmawiałam przez długi czas. Bardzo ciężko było przypominać sobie anegdotki, czułam, że potrzebowałam od tego przerwy i chciałam już przestać o tym gadać!

Teraz mogę rozmawiać o tylu innych rzeczach, więc przez kolejne 10 lat będą mogli mnie bombardować pytaniami. To będzie frajda dla każdego.

Nowe przygody Jenny dostępne będą w czerwcu tego roku, możecie je zakupić tutaj. Chcielibyście, aby Jenny powróciła na ekranie? Może mogłaby spotkać Trzynastą Doktor?

Źródło: Radio TimesUwielbia herbatę i Donnę. Dużo czyta, pisze, gra, ogląda seriale i filmy. Kocha Marvela. Jest studentem i ma tysiąc pomysłów na minutę.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

5 thoughts on “Co Georgia Tennant sądzi o losie Jenny?

  1. Trzynasta Doktor i Jenny :D ciekawe jakby się dogadywały. Ja bym chciała żeby wróciła do serialu. Wiem że stanowiska towarzyszy na TARDIS są już zajęte, ale fajnie gdyby przez jakiś czas mogły razem podróżować. Marzenia hehe…

  2. Za samą aktorką zbytnio nie przepadam, ale córkę Doktora na jeden lub dwa odcinki miło byłoby znów zobaczyć :)

  3. Pytasz się po występie jaki jest dalszy los twojej postaci. Główny scenarzysta mówi ci że postać ginie zaraz po starcie. Ale to było miłe :/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *