Georgia Tennant o powrocie Jenny

Słuchowiska o Jenny, córce Doktora, właśnie miały premierę i fani mogą cieszyć się już nowymi przygodami tej niezwykłej postaci. Z tej okazji Georgia Tennant opowiedziała o powrocie Jenny.

Tennant pojawiła się tylko w jednym odcinku – Córka Doktora (“The Doctor’s Daughter”), jeszcze jako Georgia Moffett, i od razu została ulubienicą fanów. Przez dekadę prosili oni aktorkę o powrót do roli, co było dla niej bardzo zaskakujące:

Zawsze byłam świadoma tego, co Doctor Who wnosi  i  że ciągnie się to przez całe twoje życie, ale przez to, że był to tylko jeden odcinek, myślałam: Och, było, minęłoAle tak się nie stało, wszyscy byli tacy kochani.

Córka Doktora nigdy nie pojawiła się w serialu ponownie, choć mnóstwo fanów domagało się powrotu Jenny. Aktorka wspomina:

Wszyscy chcieli, żebym to zrobiła. Na konwentach ludzie mówili: Dlaczego nie wrócisz i czegoś nie zrobisz?  Ale niestety, nigdy nie poproszono mnie o powrót do serialu…

Byli showrunnerzy, Steven Moffat i Russell T Davies, zrobili sobie nawet z Georgii Tennant żart, pisaliśmy o tym tutaj.

Postać Jenny trochę się zmieni, jak opowiada aktorka:

Myślę, że ma więcej charakteru niż miała w telewizji. Mieliśmy tutaj czas, by stworzyć jej osobowość. To było miłe. Ona sama, jako postać, miała czas, by stworzyć swoją osobowość.

Aby tak się stało, potrzebna była luka w czasie między akcją z odcinka a słuchowiskami:

Musiało upłynąć wystarczająco dużo czasu po odcinku w telewizji, żebym mogła poczuć, że mogę wnieść do niej coś od siebie. Ona urodziła się na początku odcinka i pod jego koniec nie posiada za dużej osobowości. Chciałam się upewnić, że stworzę pełną, interesującą i zabawną wersję tej postaci i będę szczęśliwa, poświęcając się jej tworzeniu. To trochę dziwne, bo powracasz do roli, a jednocześnie tworzysz ją na świeżo, ponieważ nie była w pełni ukształtowana w telewizji.

Georgia Tennant opowiedziała także o doświadczeniu przy nagrywaniu słuchowisk. Sama została kierowniczką produkcji przy tej serii:

Miałam większą frajdę, niż się tego spodziewałam. Presja, jaką na sobie czułam, znikła i bardzo dobrze się bawiłam. Bycie kierowniczką to potężna rzecz. Nikt nie mówił: Proszę pani, proszę się odsunąć.To było świetne.

W słuchowiskach nie zabrakło wzmianki o Doktorze, ale jak sama mówi – Jenny jest całkiem osobną postacią, na własnych warunkach.

Tennant wspomina także o reakcjach fanów na jej powrót:

Widziałam same pozytywne reakcje, co jest dobre – nie wchodziłam w głębie internetu, by znaleźć negatywne słowa! Fani są podekscytowani, chcą usłyszeć, co ona porabiała. To całkiem miłe. Nie ma drugich takich fanów, jak fani Doctor Who!

A wy, jesteście zainteresowani słuchowiskami z Jenny? Polubiliście jej postać?

Źródło: Radio Times The Gallifrey TimesUwielbia herbatę i Donnę. Dużo czyta, pisze, gra, ogląda seriale i filmy. Kocha Marvela. Jest studentem i ma tysiąc pomysłów na minutę.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

One thought on “Georgia Tennant o powrocie Jenny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *