Gallifrey na Falkonie!

W tym roku znów uczestniczymy – w wielu znaczeniach tego słowa – w lubelskim Falkonie. Zapraszamy na niego i was – spotkajmy się w dniach 3-5 listopada w Lublinie!

Nie zabraknie, oczywiście, doktorowych atrakcji. W programie, w bloku anglojęzycznym, znalazła się prelekcja naszej redakcyjnej koleżanki, K., zatytułowana The whole universe is her stage: background female characters of Doctor Who:

Is the future going to be all girl? For this question Doctor Who seems recently to answer only with “yes”. With strong interesting women that we can find among New Who companions and Jodie Whittaker being cast as Thirteenth Doctor, it may be easy to spot but the series has done much more than this to promote equality and – who knows – some of the examples may surprise even the most devoted fans.

Będziemy mogli jej posłuchać w sobotę o 17. Nie możemy się doczekać!

Zaś nasi znajomi z Grupy Warcon w piątek o 18:00 poprowadzą panel Kobieta Doktor: czy to wypali?, zapewne, jak to mają w zwyczaju, w formie mocno angażującej publiczność.

Kolejna inkarnacja Doktora będzie… KOBIETĄ?! W sumie czemu nie, tylko czy twórcy podołają takiemu wyzwaniu? Grupa WARcon zaprasza na otwartą dyskusję, w której to wy będziecie mówić, co o tym sądzicie, czego się spodziewacie, a czego boicie.

Nie zawiedźcie ich więc i stawcie się tłumnie! Wątków doktorowych na pewno nie zabraknie też w panelu Przyszłość jest kobietą, którego uczestnicy przyjrzą się bohaterkom wielkich fantastycznych światów. W dyskusji udział wezmą Klaudia Heintze, Joanna Kucharska, Anna Nieznaj, Marcin Przybyłek i Magdalena Stonawska, czyli redakcyjna Lierre.

Oprócz tego znajdziecie nazwiska członków naszej redakcji w różnych bardziej lub mniej oczywistych miejscach – w programie, na przykład, w panelach o fandomie i twórczości fanowskiej (oraz moralności w Harrym Potterze… jesteśmy wszechstronni!).

Cały program znajdziecie TUTAJ. Jesteśmy z niego troszeczkę… dumni… więc zachęcamy was do zapoznania się, bo każdy w nim znajdzie coś, co go zainteresuje! Dalej nieprzekonani? Poczytajcie, jak bawiliśmy się rok temu…

To z kim się widzimy w Lublinie?Exnaczelna Gallifrey na wygnaniu. Zapraszam na Whosome.pl!

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *