Gallifrey ma trzy lata!

Świętujemy dziś trzecie urodziny!

Za nami kolejny rok wędrowania po czasie, przestrzeni, a przede wszystkim internecie. Tradycyjnie podsumowujemy ten czas, bo było ciekawie!

Podróże

Celem naszych wypraw były konwenty i festiwale. Jeszcze ubiegłej jesieni byliśmy na krakowskim Imladrisie, również krakowskim Serialkonie, później zaś nadszedł czas na Whomanikon, na który przybyło pięć setek polskich whovian, by przez jedno sobotnie popołudnie oddać się fanowskiemu szaleństwu. Niedługo później byliśmy w Poznaniu na Pyrkonie, wzięliśmy udział w krakowskim SerialConie i Filozofikonie, a ostatnio w Katowicach zorganizowaliśmy Dzień z „Doktorem Who” w ramach festiwalu Serialis. Nieoficjalnie byliśmy też na Smokonie, wrocławskich Dniach Fantastyki i Polconie we Wrocławiu. Plany na kolejny rok są chyba nawet bogatsze – spotkamy się na Imladrisie, Kapitularzu, Falkonie, drugiej edycji Whomanikonu… i w wielu innych miejscach, spoilers!

Łącznie w ubiegłym roku członkowie naszej redakcji zorganizowali dwa konwenty i wygłosili łącznie 18 prelekcji, wzięli udział w 5 panelach dyskusyjnych i zorganizowali 2 konkursy.

Powroty

Ciągle jednak najważniejsza jest strona, a na niej też się działo:

W redakcji mamy obecnie 16 osób, z czego trzy o stażu mniejszym niż rok – te niezwykle cenne nabytki to Guodomor, Rademede i Clever Boy – oraz dwójkę rekrutów, którą dopiero testujemy. ;) Nabór ciągle jest otwarty – serdecznie zapraszamy! (Pamiętam o was wszystkich, którzy zgłaszaliście się wcześniej i mam bardzo wyrzuty sumienia, że się nie odezwałom; zrobię to wkrótce, obiecuję – dop. Loë) Z powodu nawału innych obowiązków z działalności wycofały się Respice i DarlinBlaidd, mamy jednak nadzieję, że do nas wrócą w przyszłości. Również grono publicystów ciągle się powiększa. Zainteresowanych okazjonalnym dorzuceniem do naszej puli własnego tekstu zapraszamy do kontaktu.

rekrutacja 2016

Przez ostatni rok powstało 451 nowych tekstów (łącznie mamy ich teraz 1356), zyskaliśmy 948 nowych czytelników fanpage’a (łącznie lubią nas 3303 osoby, cóż za prezent!), 125 nowych obserwujących na Instagramie (a nasza widownia liczy tam 190 osób), gdzie w ciągu roku przybyło 66 zdjęć – mamy ich tam obecnie 119, 65 nowych obserwujących na Twitterze (który ostatnio jest coraz aktywniejszy, zapraszamy!), 36 nowych obserwujących na Ask.fm (łącznie jest ich 140), gdzie udzieliliśmy przez rok odpowiedzi na 330 waszych pytań (a przez trzy lata… 1817). Ciekawym miejscem do zaglądania jest także nasza grupa Pod Kopułą Gallifrey.pl, która pełni funkcję forum powiązanego z naszą stroną i toczą się tam bardzo ciekawe dyskusje.

Na bieżąco tłumaczymy newsy i wywiady z twórcami, a grupa trzech dzielnych łowców poluje na spoilery do zamieszczenia w cyklu raportów z planu. Największą popularnością cieszyły się napisy do kolejnych odcinków 9 serii, raporty i artykuły dotyczące nowej towarzyszki, Bill. Staramy się propagować wśród polskich fanów media pozaserialowe, stąd podsumowania z cyklu Tydzień z Big Finish i kwartalne Raporty z Biblioteki.

W dziale publicystycznym pojawiło się kilka osób, które zechciały dzielić się z czytelnikami strony swoją ogromną wiedzą. Zawdzięczamy im świetne teksty o słuchowiskach i powieściach, w tym subiektywny przewodnik Blownie po klasycznym serialu. Grupowym wysiłkiem redakcji powstał też (nieco mniej subiektywny) przewodnik po New Who. Nad przewodnikiem po seriach klasycznych już pracujemy, ale przyda się każda para rąk, serdecznie więc zapraszamy.

Na uwagę zasługują też nasze wrażenia spisywane na gorąco po każdym nowym odcinku, które były chętnie czytane; idąc tym tropem, zdecydowaliśmy się postawić na redakcyjne dyskusje: o starszych odcinkach (mniej znanych lub kontrowersyjnych, np. tym), o słuchowiskach (Dark Eyes), o bohaterach (za nami dyskusja o Donnie i Dannym) i bieżących tematach (np. o śmierci towarzyszy). Nie zrezygnowaliśmy jednak z klasycznych recenzji, które reprezentował głównie Castigator ze swoim cyklem opinii na temat odcinków wyemitowanych przed dekadą.

Ruszyliśmy również z cyklem prezentującym twórczość fanowską. Na razie zdominowała go Ginny z cyklem miniaturek, jednak teksty od innych osób już zaczynają napływać – jeśli ktoś chciałby się u nas pochwalić swoją działalnością (niekoniecznie literacką), zapraszamy do kontaktu.

Z ważnych wydarzeń na stronie dumni jesteśmy z małego rankingu publicystycznego i czteroczęściowego rankingu noworocznego (część 1, 2, 3, 4) oraz konkursu na przedstawienie swojej wizji dzieciństwa Doktora.

Ponadto pojawiły się napisy do 18 odcinków, w tym całej 9 serii, filmu z Ósmym Doktorem i czterech klasycznych historii. Z tłumaczeniem klasyków zdecydowanie przyśpieszymy! Jeśli ktoś chciałby pomóc (szukamy szczególnie korektorów i osób mających pojęcie o synchronizowaniu napisów), zapraszamy do kontaktu mailowego z Gingerstorm.

Liczymy również na wasze wsparcie na Patronite – każda złotówka jest dla nas bardzo cenna i pozwala działać z większym rozmachem. :)

Z istotnych informacji, grono redakcyjnych szynszyli powiększyło się o Romanę (w skrócie Fred).

WP_20160901_14_00_23_Pro

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy nas czytają, komentują,
służą wsparciem i dobrym słowem!

Redakcja Gallifrey.plExnaczelna Gallifrey na wygnaniu. Zapraszam na Whosome.pl!

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *