„Fury from the Deep” wróci w 2020 roku

Co rusz słyszymy o kolejnych powracających klasycznych odcinkach Doctor Who, a te zachowane doczekują się coraz to nowych wydań (na przykład ostatni sezon ukaże się na Blu-Ray jeszcze przed wigilią, zobaczcie tutaj). Tym razem otrzymaliśmy radosną nowinę tego pierwszego rodzaju: na londyńskim Comic Conie ogłoszono powrót historii Fury from the Deep z szóstego sezonu klasycznych serii.

Sześć powracających w animacji odcinków należy do szóstej historii piątego sezonu Doctor Who. Po raz pierwszy ukazały się wiosną 1968 roku, kiedy w Drugiego Doktora wcielał się Patrick Troughton. Fury from the Deep opowiada o kolonii inteligentnych, pasożytniczych wodorostów, o których po raz ostatni słyszano w XVIII wieku. Nagle jednak powracają do życia i atakują platformę wiertniczą na Morzu Północnym, próbując przejąć władzę nad światem.

Żaden z odcinków tej historii nie zachował się w archiwach BBC. Przy jej odtwarzaniu pracowano wyłącznie na skrawkach nagrań i pojedynczych kadrach, które przetrwały w inny sposób. Na szczęście zachowały się również amatorskie nagrania ścieżki dźwiękowej, dzięki którym animowana rekonstrukcja historii była w ogóle możliwa.

Fury from the Deep ukaże się w 2020 roku na DVD i Blu-Ray, a także w ekskluzywnej wersji Steelbooka. Zostanie wydane wkrótce po nadchodzącej animacji The Faceless Ones (możecie ją już zamówić na przykład tutaj) i uzupełni kolejną lukę po zaginionych odcinkach.

Przedsprzedaż jeszcze nie jest otwarta, lecz BBC zapowiada, że można jej oczekiwać już wkrótce na tej stronie. Ukazała się już jednak pierwsza (bardzo krótka i niewiele mówiąca) zapowiedź wydania, którą możecie zobaczyć poniżej.

Wiemy, że ten teaser to naprawdę niewiele, ale jesteśmy ciekawi: zamierzacie kupić tę animację? Kupujecie w ogóle animowane rekonstrukcje zaginionych odcinków Classic Who?

Źródło: Doctor Who TV

Daj na ciastko!


Fennistka, miłośniczka języków, przecinków i kotów, u której nadmiary wolnego czasu się nie istnieją – w przeciwieństwie do seriali, książek i muzyki, popijanych hektolitrami herbaty. Wielbi na kolanach Witkacego. Kiedy już podnosi się z podłogi, zdarza jej się prowadzić też swój blog (ale to rzadko). Kocha wszystkich Doktorów, ale w przepaść najchętniej rzuciłaby się za duetem Dziesiątego z Donną, względnie za duetem Dziesiątego z Dziesiątym.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *