Freema Agyeman powraca do Doctor Who

Jakiś czas temu zaprezentowaliśmy wam wywiad z Freemą Agyeman, aktorką wcielającą się w Marthę Jones. Wówczas powrót Freemy do Whoniversum nie był jeszcze przesądzony. Teraz możemy z przyjemnością potwierdzić, że usłyszymy Marthę już w przyszłym roku. Dobrze czytacie: usłyszymy. Powrót nastąpi bowiem w ramach słuchowiska Dissected, specjalnej historii Torchwood od Big Finish.

W słuchowisku dowiemy się, czym zajęła się Martha po opuszczeniu TARDIS. Przypomnijmy, że Freema Agyeman zagrała Marthę nie tylko w trzeciej serii Doctor Who (i paru odcinkach później), ale także w drugim sezonie telewizyjnego Torchwood. Po opuszczeniu brytyjskiego klasyka wystąpiła w kilku innych serialach, ale to nie przeszkodziło jej w zostaniu na powrót Marthą. Tak aktorka opisuje pracę przy słuchowisku:

O ludzie – nostalgia była tak przytłaczająca. To było jak założenie starych, wygodnych butów. Wydaje się, jakby to było wczoraj, a przecież minęło już tyle czasu. To jest wspaniałe w Whoniversum – nigdy nie czujesz, że tak naprawdę to zostawiłeś za sobą. To wspaniałe móc wrócić.

Także Big Finish potwierdziło na Twitterze powrót Marthy.

W Dissected Martha, pracując dla UNIT-u, spotyka swoją współpracowniczę z Torchwood, Gwen Cooper (Eve Myles) dosłownie… przy trupie.

Gwen Cooper pojawia się przed drzwiami Marthy z martwym ciałem zawiniętym w materiał. Potrzebuje przysługi od Marthy jeszcze jeden, ostatni raz. I dowiedzieć się,  dlaczego przestały się przyjaźnić.

Dużo zdarzyło się w Torchwood, od kiedy Martha odeszła. I równie dużo przytrafiło się Marcie. W dodatku w ciele, które Gwen przyniosła ze sobą, jest coś bardzo dziwnego. Tej nocy Gwen będzie musiała udzielić więcej odpowiedzi, niż się spodziewała.

Okładka słuchowiska "Torchwood: Dissected": Martha Jones (Freema Agyeman) oraz Gwen Cooper (Eve Myles).

Reżyser słuchowiska, Scott Handcock, wyjaśnia:

Spotkałem Freemę po raz pierwszy w 2006 roku podczas pracy nad Doctor Who: Confidential. Obserwowałem pojawienie się Marthy i jej rozwój. To przyjemność powitać ją znowu w świecie Torchwood. To coś, o czym rozmawialiśmy od lat. Realizacja tego pomysłu wraz z udziałem niesamowitej Eve Myles (która się z Freemą nawzajem uwielbia) to prawdziwa gratka!

Z kolei scenarzysta, Tim Foley, tak opisuje pracę nad tym projektem:

Martha Jones powraca! I do tego zamknąłem ją w jednym pokoju z Gwen! To niesamowita przyjemność postawić je przeciwko sobie. To dość eksperymentalna opowieść – będziecie przysłuchiwać się autopsji w czasie rzeczywistym – a to było dla nas świetne wyzwanie. Na szczęście dla mnie, Eve i Freema świetnie się uzupełniają, będąc zamknięte w laboratorium i mając trupa za jedyne towarzystwo…

Torchwood: Dissected ukaże się w lutym 2020 roku i już  teraz można zamówić je w przedsprzedaży na stronie Big Finish za około 8-10 funtów – zarówno w wersji cyfrowej, jak i na płycie CD.

Cieszycie się z powrotu Freemy Agyeman do Whoniversum? A może wolelibyście zobaczyć ją ponownie gościnnie raczej na ekranie niż w słuchowisku?

Źródło: The Doctor Who Companion

Daj na ciastko!


Fan Dwunastego, Dziesiątego i Jedenastego. Planuje nadrobić całe Classic Who. Nałogowy czytelnik (do tego stanu doprowadził go m.in. Harry Potter), chętnie ogląda seriale i filmy fantasy oraz sci-fi. Filmy Marvela są mu nieobce, komiksowo woli jednak DC. Ma nadzieję, że kiedyś los Dirka Gently'ego się odmieni. Chętnie zagra w gry (zarówno planszowe jak i komputerowe) i ucieknie z pokoju zagadek. Status: student robotyki.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *