Eve Myles o Jodie Whittaker

Eve Myles miała okazję pracować z Jodie Whittaker na planie Broadchurch. Teraz chwali koleżankę i nie może doczekać się Trzynastej Doktor.

Aktorka nie jest obca fanom uniwersum Doctor Who – od lat wciela się w Gwen Cooper, jedną z głównych bohaterek Torchwood. O Whittaker w nowej roli powiedziała:

Nie mogę się doczekać. Jodie będzie krzyczeć i tupać, i będzie elegancka, piękna, silna oraz potężna, dostaniecie wszystko, czego chcecie od nowej Doktor. Jest jedną z naszych najlepszych aktorek, jest fenomenalna.

Myles wypowiedziała się także na temat tego, dlaczego Whittaker będzie tak ważnym wzorem dla dzieci:

Mam dwie córki. Młodsza ma osiem i pół roku, jest taka podekscytowana. W szkole ciągle mówi się o tym, że Doktor stał się kobietą. Jest to bardzo inspirujące.

Uważam, że teraz nastał czas kobiet – niezależnie od tego, czy chodzi o widzów, główne role, historię, dokument, korespondencję w wiadomościach czy dziennikarstwo. Teraz jest to bardziej wyrównane.

Aktorka jako przykład działania kobiet (ale również dla kobiet) podała także niesamowitą pracę Reese Witherspoon i Nicole Kidman przy Big Little Lies. 

Myles pojawiła się w Doctor Who dwukrotnie. Pierwszy raz w trzecim odcinku pierwszej serii, Niespokojnych nieboszczykach (“The Unquiet Dead”), w którym zagrała obdarzoną parapsychiczną mocą Gwyneth. Następnie pojawiła się gościnnie w dwuczęściowym finale czwartej serii, Skradzionej Ziemi / Końcu podróży (“The Stolen Earth” / “Journey’s Ends”), powtarzając swoją rolę Gwen Cooper z Torchwood (w serialu stwierdzono, że jest ona prawdopodobnie potomkinią wiktoriańskiej Gwyneth). 

Niedawno pojawiły się plotki, że wraz z Johnem Barrowmanem powróci do Doctor Who w 11 serii lub odcinku świątecznym. Aktorka jednak szybko je zdementowała. Eve Myles możemy obecnie oglądać w nowym serialu Keeping Faith oraz słuchać w nowych seriach przygód ekipy Torchwood – najnowsza seria od Big Finish jest już w drodze…

Czekacie na Trzynastą Doktor? Oglądaliście jakieś seriale z Jodie Whittaker?

Źródło: Radio TimesUwielbia herbatę i Donnę. Dużo czyta, pisze, gra, ogląda seriale i filmy. Kocha Marvela. Jest studentem i ma tysiąc pomysłów na minutę.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *