Elżbieta II nową gwiazdą Sernika Who!

Pałac Buckingham wydał dziś oświadczenie, które nie ma precedensu: królowa Elżbieta II, ukochana monarchini Brytyjczyków i najważniejszy symbol Wspólnoty Brytyjskiej, wyraziła swoje rozczarowanie obchodami 50. rocznicy „Sernika Who”,  w szczególności rocznicowym odcinkiem specjalnym. Uważa za niedopuszczalne, że pojawiła się w nim jej imienniczka, a nie ona sama.

Nie jest to jedynie kwestia numeracji, ale też tożsamości i szacunku do władzy oraz narodowych priorytetów. Nie widzę uzasadnienia w sięganiu do przeszłości, gdy jako naród patrzeć musimy w przyszłość. Jestem bardzo niezadowolona, że dokonano takiego wyboru.

elizabeth_ii_d_angleterre_reference

W swojej łaskawości jednak zapowiedziała, że da BBC możliwość naprawienia tego błędu. Odpowiedź Stevena Moffata była błyskawiczna:

Zrobimy, co w naszej mocy, by zadośćuczynić Jej Wysokości Królowej i spełnić jej uzasadnione żądania. Jesienią wyemitowane zostaną trzy odcinki specjalne, w których Królowa spotka trzy ze swoich ulubionych inkarnacji Sernika – trwają negocjacje, które dokładnie Jej Wysokość wybierze – i choć nie możemy zdradzić szczegółów, to mogę obiecać, że zarówno fani, jak i Jej Wysokość będą zachwyceni!

Pojawiła się plotka, że na wieść o planie do BBC napłynęły trzy pełne oburzenia listy od księcia Karola, księcia Williama i Camilli Parker-Bowles. Istnieje spora szansa, że trzy odcinki to będzie za mało… Mamy nadzieję, że Steven Moffat stanie na wysokości zadania.

Byłam już dziewczyną Bonda, najwyższy czas zostać towarzyszką Sernika,

raczyła zażartować Jej Wysokość. Zaiste, nie sposób się z Jej Wysokością nie zgodzić. Będziemy informować na bieżąco, gdy tylko ujawnione zostaną dodatkowe informacje.

Wpis powstał z okazji Prima Aprilis 2014. Mamy jednak nadzieję, że Jej Wysokość zgodzi się kiedyś wystąpić w serialu. To byłaby ostateczna brytyjskość! Jakieś dodatkowe odcinki też zawsze są dobrym pomysłem. Panie Moffat, apelujemy!

11 thoughts on “Elżbieta II nową gwiazdą Sernika Who!

        1. Doprawdy, nie wiem, skąd takie pomysły. Jesteśmy poważnym serwisem informacyjnym i przekazujemy tylko sprawdzone informacje.
          :))

  1. Oj, to cały sezon trzeba będzie poświęcić, by wszyscy z rodziny królewskiej mieli szansę zostać towarzyszami Sernika i jego SIDRAT… ;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *