Edward Thomas nowym scenografem produkcji

Wszystko wskazuje na to, że Edward Thomas powróci do Doctor Who na stanowisko scenografa produkcji po odejściu Arwela Wyn Jonesa.

Tuż przed emisją odcinka noworocznego od pracy przy serialu odszedł jego wieloletni scenograf, Arwel Wyn Jones. 1 stycznia 2019 roku została ogłoszona jego rezygnacja.

Jones już od 2005 roku związany był z Doctor Who, pracował także przy spin-offach: Przygodach Sary Jane („The Sarah Jane Adventures”) i Torchwood. Zajmował stanowiska wicedyrektora artystycznego, nadzorującego dyrektora artystycznego, scenografa planu zdjęciowego i scenografa produkcji, odpowiadał więc za bardzo wiele elementów, które podziwialiśmy na ekranie.

Jednak nie dalej jak miesiąc później Edward Thomas opublikował na Instagramie wspólne zdjęcie z Chrisem Chibnallem (możecie je zobaczyć tutaj). I mogłoby to przejść zupełnie niepostrzeżenie, lecz pozostałe zdjęcia scenografa sugerują, że przebywał on później za granicą – być może na planie zdjęciowym w Kapsztadzie? Właśnie tam ekipa Doctor Who nagrywała sceny do nadchodzącej 12 serii.

Sam Edward Thomas jest zresztą postacią znaną w doktorowym (wszech)świecie. Pełnił funkcję scenografa produkcji w pierwszych pięciu seriach, a także we wspomnianych wyżej spin-offach. To oznacza, że zaprojektował wnętrza TARDIS dla Dziewiątego, Dziesiątego i Jedenastego Doktora. To chyba dobrze wróży scenografii 12 serii!

Oczywiście całe to poruszenie może być wywołane zwykłym zbiegiem okoliczności. Thomas i Chibnall prawdopodobnie są dobrymi przyjaciółmi, pracowali razem przy Torchwood czy wcześniejszych pisanych przez Chibnalla odcinkach Doctor Who (42 z serii 3 i Głodna Ziemia/Zimna krew („The Hungry Earth”/„Cold Blood”) z 5).

Fanów Stevena Moffata i Marka Gatissa pocieszy jednak z pewnością wiadomość, że odchodzący z Doctor Who scenograf, Arwel Wyn Jones, będzie z nimi pracował przy ich nadchodzącej produkcji Dracula, która ma ujrzeć światło dzienne jeszcze w tym roku…

Źródło: The Doctor Who CompanionFennistka, miłośniczka języków, przecinków i kotów, u której nadmiary wolnego czasu się nie istnieją – w przeciwieństwie do seriali, książek i muzyki, popijanych hektolitrami herbaty. Wielbi na kolanach Witkacego. Kiedy już podnosi się z podłogi, zdarza jej się prowadzić też swój blog (ale to rzadko). Kocha wszystkich Doktorów, ale w przepaść najchętniej rzuciłaby się za duetem Dziesiątego z Donną, względnie za duetem Dziesiątego z Dziesiątym.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *