Czy Christopher Eccleston wróci kiedyś do serialu?

Christopher Eccleston wcielał się w Dziewiątego Doktora tylko w jednej serii. Ceniony aktor po szybkim pożegnaniu nie powrócił do serialu nawet z okazji jego pięćdziesiątej rocznicy.

Steven Moffat, producent wykonawczy Doctor Who, próbował przekonać Christophera Ecclestona, by zagrał w odcinku specjalnym, ale przewidywał, że raczej mu się nie uda:

Wiedziałem, że Chris raczej z pewnością powie „nie”. Spotkałem się z nim kilka razy i był cudowny. Rozmawiał ze mną, bo nie chciał odmówić mi przez swojego agenta, e-mail lub telefon. Chciał zrobić to osobiście. I prawie go namówiłem.

Pierwotny plan zakładał, że w odcinku specjalnym z okazji 50-lecia serialu Dziewiąty, Dziesiąty i Jedenasty Doktor spotkają się w trudnych okolicznościach, by uratować Clarę ze strumienia czasu Doktora.

Niestety, plan Moffata nie wypalił i nie udało się przekonać Ecclestona do powrotu. Wielokrotnie opowiadał o perypetiach związanych z dość dramatycznym procesem tworzenia Dnia Doktora („The Day of the Doctor”). Możecie o tym poczytać na przykład w tym wywiadzie: część 1, część 2.

Eccleston jako Dziewiąty Doktor

Jakiś czas temu Christopher Eccleston w wywiadzie na temat Doctor Who oraz swoim nowym serialu HBO zdradził:

Dam wam to na wyłączność. Powrócę z okazji setnej rocznicy serialu. Jeśli tylko mnie poproszą, to wrócę na tę rocznicę.

W wywiadzie, który został przeprowadzony niedawno, aktor został zapytany o Jodie Whittaker i Doctor Who. Aktor jest fanem tego castingu i odpowiedział:

Hura! Myślę, że BBC doszło tak daleko, jak tylko mogło, z białymi, szczupłymi mężczyznami. Najwyższa pora, prawda? Ta zmiana musiała nastąpić. Bóg wie, ile pieniędzy kosztowało to BBC. Musieli odświeżyć serial, a nie mogli wybrać lepiej.

Eccleston wspomniał też, że grał już z nową Doktor na scenie:

Graliśmy razem jakieś cztery lata temu. Dwóch Doktorów na scenie!

Aktor wspomniał także, że nie jeździ po konwentach z Doctor Who. Przynajmniej na razie tego nie robi. Skomentował:

Za to jest dużo pieniędzy, prawda? Zawsze chciałem zarabiać na życie jako aktor. Nie oceniam ludzi, którzy pojawiają się na konwentach, taki po prostu jestem i unikałem na razie kanap. Kto wie, co się wydarzy, finansowo?

Cały wywiad znajdziecie tutaj.

Niedawno Eccleston ujawnił także, że żałuje szybkiego odejścia z serialu. Może rzeczywiście uda się go kiedyś namówić, by pojawił się ponownie na ekranie?

Chcielibyście zobaczyć ponownie na ekranie Dziewiątego Doktora? Jak wspominacie tę regenerację?

Źródło: Creators.co, Cultbox

PATRONITEUwielbia herbatę i Donnę. Dużo czyta, pisze, gra, ogląda seriale i filmy. Kocha Marvela. Jest studentem i ma tysiąc pomysłów na minutę.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

11 thoughts on “Czy Christopher Eccleston wróci kiedyś do serialu?

  1. Mój ulubiony Doktor, od niego zaczynałem przygodę z serialem. Ciągle do końca nie zaakceptowałem jego odejść;): ciągle wyglądam audiobooków Big Finish z jego udziałem (tak, wiem, mało prawdopodobne. Ale o audiobookach z Dziesiątym też ponoć można było tylko pomarzyć, a teraz są). Chociaż Eccleston jest trochę irytujący: stworzył ciekawą postać, która wciąż ma wielu fanów, to już na odcinek rocznicowy mógł się przemóc.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *