Eccleston: Dziewiąty powinien był być kobietą

Znany z roli Dziewiątego Doktora Christopher Eccleston pojawił się na Rose City Comic Conie. Podczas jednego z paneli aktor powiedział między innymi, że jego zdaniem już dziewiąta inkarnacja naszego ulubionego Władcy Czasu powinna była być kobietą.

Eccleston taką rewelacją podzielił się z fanami zaledwie we wrześniu tego roku. Co więcej, miał nawet idealną kandydatkę do roli Dziewiątej Doktor…

To po prostu śmieszne, że nie pomyśleliśmy wtedy o kobiecie w roli Doktor. Wybierając mnie w 2004 roku, zdecydowali się na kolejnego białego, chudego faceta.

Aktor zauważa jednak, że wybór kobiety-Doktor ponad dekadę temu nie byłby taki łatwy i przyjemny.

Gdyby ktoś powiedział w 2004 roku, że [Doktor] powinna być kobietą, wybuchłby skandal. Ale zaledwie czternaście lat później to jest akceptowalne. Uważam, że nadszedł czas, by biali mężczyźni w średnim wieku się odsunęli na drugi plan. I jeśli Billie Piper zechciałaby kiedyś zagrać Doktor, chętnie zostałbym [jej towarzyszem]. Bo kto by nie chciał?

Uważam, że [twórcy serialu] tak właśnie powinni byli postąpić […]. Rose powinna awansować na Doktor… ale było na to jeszcze za wcześnie.

Dziewiąty Doktor i Rose Tyler

Może to kwestia tego, że przy tłumaczeniu tych wypowiedzi opieram się na ich zapisie, ale mam wrażenie, że jego pomysł można rozumieć dwojako. Można widzieć w nim po prostu tyle, że Dziewiąta powinna być od początku kobietą. Z drugiej interpretacji wynikałoby jednak, że Rose Tyler miałaby zostać Władcą Czasu, na przykład po tym, jak spojrzała w strumień czasu. Która z tych wersji byłaby, waszym zdaniem, lepsza?

Nagranie z całego panelu, niestety nie najlepszej jakości, znajdziecie poniżej.

Tak czy inaczej: co było, to będzie, propozycja jest mocno spóźniona – moglibyśmy powiedzieć. Na szczęście jednak Doctor Who to serial o podróżach w czasie, którego kanoniczność ani trochę nie obchodzi. Dlatego możemy jeszcze żyć nadzieją na alternatywne zakończenie historii Dziewiątego i Rose – przynajmniej w fanfiction. Tylko czy chcemy ją zobaczyć?

Co sądzicie o tej spóźnionej propozycji? Uważacie, że Billie Piper poradziłaby sobie w roli Dziewiątej Doktor?

Źródło: CultboxFennistka, miłośniczka języków, przecinków i kotów, u której nadmiary wolnego czasu się nie istnieją – w przeciwieństwie do seriali, książek i muzyki, popijanych hektolitrami herbaty. Wielbi na kolanach Witkacego. Kiedy już podnosi się z podłogi, zdarza jej się prowadzić też swój blog (ale to rzadko). Kocha wszystkich Doktorów, ale w przepaść najchętniej rzuciłaby się za duetem Dziesiątego z Donną, względnie za duetem Dziesiątego z Dziesiątym.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *