Dziesięć subtelnych szczegółów, których mogłeś wcześniej nie zauważyć.

Znasz to uczucie, gdy oglądając po raz setny jakiś odcinek Doktora, nagle odkrywasz w nim coś zupełnie nowego? Z pozoru nieistotny szczegół, przedmiot z tła lub dialog niespodziewanie nabiera innego znaczenia, a w Twojej głowie eksploduje myśl „to przecież zawsze tu było, jakim cudem tego nie zauważyłem?!”.

Podobno diabeł tkwi w szczegółach. Jeśli to prawda, to Steven Moffat wydaje się całkiem dobrze sobie radzić z istotą piekielną. Specyfiką scenariuszy największego Trolla serialu i  prowadzonych przez niego sezonów piątego, szóstego i siódmego są nie tylko powracające motywy i mniej lub bardziej subtelne zapowiedzi nadchodzących wydarzeń, ale także drobne smaczki, które łatwo przegapić lub pominąć przy pobieżnym oglądaniu.

Jesteś ciekaw co przeoczyłeś? A może masz bystre oko i dostrzegłeś wszystkie Moffatowe sztuczki? Zapraszamy do przejrzenia naszej krótkiej listy dziesięciu rzeczy, których mogłeś nie zauważyć:

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Daj na ciastko!

13 thoughts on “Dziesięć subtelnych szczegółów, których mogłeś wcześniej nie zauważyć.

  1. Trochę nie w czas, ale Doktor będąc w statku kosmicznym z Ciszą odpowiada, że widział już taki statek, ale opuszczony/zepsuty nie pamiętam dokładnie, więc tym samym nawiązuje do tego z odcinka Lodger… żadna tajemnica, ani niedopatrzenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *