Dwunasty Doktor powróci w słuchowiskach

Pamiętacie, jak pisaliśmy, że Peter Capaldi nie chce wracać jako Dwunasty przez jakiś czas – ani gościnnie, ani w animacjach, ani w słuchowiskach? Możecie to przeczytać na przykład tutajtutaj. I pewnie myślicie sobie teraz, że jednak zmienił zdanie i wróci… a tu figa z makiem! W najnowszych słuchowiskach od Big Finish z serii The Doctor Chronicles  ukażą się przygody Dwunastego, ale bez głosu Capaldiego. Zastąpi go Jacob Dudman, który słynie ze swego wokalnego naśladownictwa Doktorów i wielokrotnie występował już w słuchowiskach jako ta czy inna inkarnacja naszego ulubionego Władcy Czasu.

Sam Dudman miał zresztą już okazję użyczyć głosu Dwunastemu Doktorowi – w Doctor Who Short Trip: Dead Media, dostępnym na Big Finish za niecałe trzy funty! A jeśli jeszcze macie wątpliwości, jak sobie z tym poradził, posłuchajcie poniższego traileru.

Nie jest to oczywiście oryginał, ale podobieństwo jest rzeczywiście spektakularne! Chyba nie ma więc się czego obawiać: Dudman na pewno poradzi sobie z Dwunastym po raz kolejny… Chociaż i my wolelibyśmy się dowiedzieć, że usłyszymy Petera Capaldiego.

Jeśli jednak spodoba wam się głos Dudmana jako Dwunastego, to zaledwie kilka miesięcy po wydaniu najnowszej części The Doctor Cronicles, w maju przyszłego roku, ma się ukazać Doctor Who Short Trip: Regeneration Impossible z Jedenastym i Dwunastym – a w obu wcieli się właśnie Dudman. Zapowiedź tego słuchowiska znajdziecie poniżej.

Tak czy inaczej, w słuchowiskach The Doctor Cronicles w Dwunastego wcieli się właśnie Dudman, i ukażą się one w lutym 2020 roku. W tym wydawnictwie znajdą się cztery historie, a tytuł pierwszej z nich to: The Charge of the Night Brigade. Została napisana przez Davida Llewellyna, autora licznych powieści i słuchowisk, osadzonych w uniwersum Doctor Who. Oto jej krótki opis:

Doktor ląduje na Ziemi podczas wojny krymskiej w 1855 roku. Na ulicach Bałakławy panuje dziwna zaraza i tylko on i Mary Seacole mogą powstrzymać chorobę.

Wkrótce mamy poznać więcej szczegółów na temat fabuły tej i kolejnych historii w nadchodzącym wydawnictwie. Jeśli zaś chodzi o kwestie bardziej techniczne, to za reżyserię odpowiada Helen Goldwyn, a za produkcję – Alfie Shaw. Producentami wykonawczymi tej części The Doctor Chronicles są: Nicholas Briggs i Jason Haigh-Ellery.

Dwunasty Doktor przysięga zemstę tym, którzy przyczynili się do śmierci Clary

Tyle o nadchodzących słuchowiskach zdradził jeszcze Shaw:

Jestem ogromnym fanem Dwunastego Doktora, a szansa, by stworzyć jego nowe przygody jest niezwykle ekscytująca. Ciągle zachwycam się najwyraźniej nieskończonymi zasobami talentu Jacoba Dudmana i jestem przeszczęśliwy, że mogę z nim pracować przy tej produkcji. Mamy tu cztery wspaniałe historie, napisane przez niesamowitych twórców, a po drodze Doktor napotka też kilka znajomych twarzy. A to, kim oni będą i co się wydarzy, opowiem innym razem.

Część The Doctor Cronicles o Dwunastym Doktorze można zamówić (tutaj) w przedsprzedaży już teraz – za niecałe: 23 (w wersji CD) lub 20 funtów (w wersji elektronicznej). Zamierzacie kupić te słuchowiska? A może zaczekacie na powrót Capaldiego?

Źródło: Big Finish (1, 2)Fennistka, miłośniczka języków, przecinków i kotów, u której nadmiary wolnego czasu się nie istnieją – w przeciwieństwie do seriali, książek i muzyki, popijanych hektolitrami herbaty. Wielbi na kolanach Witkacego. Kiedy już podnosi się z podłogi, zdarza jej się prowadzić też swój blog (ale to rzadko). Kocha wszystkich Doktorów, ale w przepaść najchętniej rzuciłaby się za duetem Dziesiątego z Donną, względnie za duetem Dziesiątego z Dziesiątym.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *