Dwunastu Doktorów na święta

W październiku ukazała się wspaniała kolekcja ilustrowanych przygód świątecznych, w której pojawia się dwunastu Doktorów oraz wielu przyjaciół i wrogów ostatniego Władcy Czasu.Jako wyjątkową gratkę dla wszystkich fanów Doktora Who mamy ekskluzywny fragment książki. Jego akcja toczy się wokół Dziewiątego Doktora próbującego zdobyć dla Rose czerwony rower jako świąteczny prezent (wspomniany w końcówce odcinka Doktor tańczy („The Doctor Dances”) z 2005 roku). Wyjątkowy fragment opowiadania The Red Bicycle w języku angielskim można za darmo pobrać tutaj.

Książka została napisana przez Gary’ego Russela, który jest autorem wielu tomów z akcją rozgrywającą się w uniwersum Doktora Who, zarówno tych fikcyjnych, jak i dokumentalnych. Pracował również przy serialu, a także jego spin-offach: Torchwood  oraz Przygodach Sary Jane.

Wewnątrz Doctor Who. Twelve Doctors of Christmas znajdziecie timey-wimey tajemnice, podróże w TARDIS, ekscytujące gonitwy za potworami i sporo świątecznej magii. Dowiecie się, co się stanie, gdy Trzeci Doktor pozna Jackie Tyler, Siódmy wraz z Ace spotkają obcego w domu handlowym Macy’s, a Dziewiąty będzie próbował kupić Rose czerwony rower.

Autorami opowiadań są: Jacqueline Rayner, Colin Brake, Richard Dungworth, Mike Tucker, Gary Russell oraz Scott Handcock. Zawarte w książce oryginalne ilustracje stworzył, między innymi, nagradzany Rob Biddulph.

Źródło: Doctor Who TVFennistka, miłośniczka języków, przecinków i kotów, u której nadmiary wolnego czasu się nie istnieją – w przeciwieństwie do seriali, książek i muzyki, popijanych hektolitrami herbaty. Wielbi na kolanach Witkacego. Kiedy już podnosi się z podłogi, zdarza jej się prowadzić też swój blog (ale to rzadko). Kocha wszystkich Doktorów, ale w przepaść najchętniej rzuciłaby się za duetem Dziesiątego z Donną, względnie za duetem Dziesiątego z Dziesiątym.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

One thought on “Dwunastu Doktorów na święta

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *