Dwa odcinki 11 serii wśród finalistów nagrody Hugo

Poznaliśmy finalistów nagrody Hugo, przyznawanej przez uczestników Worldconu za utwory z gatunku science fiction i fantasy. Doctor Who otrzymał dwie nominacje w kategorii najlepsza prezentacja dramatyczna, krótka forma. Głosujących najbardziej urzekły odcinki historyczne: Rosa o walce Rosy Parks z segregacją rasową i Demony Pendżabu (“Demons of the Punjab”) o podziale Indii po drugiej wojnie światowej.

To oczywiście nie pierwsze nominacje serii. Od chwili wznowienia Doctor Who dostaje je co roku, zwykle za kilka odcinków. Dotychczas Hugo trafił do jego twórców sześciokrotnie: za Puste dziecko/Doktor tańczy (“Empty Child” / “The Doctor Dances”), Dziewczynkę w kominku (“The Girl in the Fireplace”), Mrugnięcie (“Blink”), Wody Marsa (“The Waters of Mars”), Otwarcie Pandoriki/Wielki wybuch (“The Pandorica Opens” / “The Big Bang”) i Żonę Doktora (“The Doctor’s Wife”). Najczęściej, bo aż czterokrotnie, nagradzane były odcinki napisane przez Stevena Moffata.

Decydujące głosowanie rozpocznie się pod koniec kwietnia, a zwycięzców poznamy 18 sierpnia. Transmisja z ceremonii przyznania nagród będzie dostępna na YouTube.

Pełną listę finalistów możecie sprawdzić tutaj. Najbardziej znajomo brzmi pewnie Archive of Our Own, ogromna baza twórczości fanowskiej. W swojej kategorii Doctor Who rywalizuje ze świetnymi produkcjami – serialami The Expanse The Good Place.

Za kogo trzymacie kciuki?

Daj na ciastko!


Kocha rowery, fantasy, komiksy Gaimana, steampunk, River, Dwunastego i Daleków. Na co dzień robi za jaszczurczą żonę, choć bywa dzielna jak Jenny. Pisze ku chwale sontarańskiego imperium. Opuśćcie budkę i poddajcie się!

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *