Dwa audiobooki z klasycznymi Doktorami już dostępne

BBC wydało dwa audiobooki z Doktorem, jeden z nich to zupełnie nowa historia, druga jest już nam znana…

Zacznijmy od tej drugiej. To odczyt klasycznej historii The Ark z Pierwszym Doktorem. Opowieść ta była emitowana w 1966 roku i składała się z czterech odcinków. W audiobooku usłyszymy głos Petera Purvesa, a całość oparta jest na nowelizacji Paula Ericksona. Purves zagrał w serialu towarzysza Pierwszego Doktora – Stevena. Audiobook trwa około czterech godzin i możecie zamówić go tutaj.

Poniżej prezentujemy oficjalny opis oraz okładkę:

Dziesięć milionów lat w przyszłość. Ziemia zanurzy się w słońcu. Gigantyczna kosmiczna arka została wystrzelona, by zabrać resztkę ludzkości do nowego życia na planecie Refusis II. W podróży ludzi towarzyszą dziwne gadzie stworzenia z obcego świata zwane Monoidsami.

Gdy TARDIS ląduje na pokładzie, Doktor i jego przyjaciele zostają powitani z podejrzeniem, które wkrótce przeradza się we wrogość, gdy Dodo niechcący zarazi załogę arki dawno zapomnianym wirusem. Ten wypadek ma przerażający skutek na ludzkości, który będzie trwał przez siedemset lat…

Drugi z wydanych audiobooków to zupełnie nowa historia z Czwartym Doktorem! The Thing From The Sea zostało napisane przez Paula Magrsa. Audiobook trwa około godzinę i dziesięć minut, usłyszymy w nim głos Susan Jameson, a jego akcja dzieje się po Nest Cottage Chronicles. Możecie śmiało zamawiać tutaj.

Poniżej oczywiście opis oraz ciekawa okładka:

U wybrzeży XVIII-wiecznych Włoch miejscowy rybak wyciąga na brzeg nadzwyczajną zdobycz – ogromnego węża. Doktor identyfikuje to stworzenie jako kosmitę, ale to magiczne morskie stworzenie potrafi uleczyć schorowanych miejscowych ludzi – jeśli hrabia Otto się nim podzieli. Gdy pani Wibbsey znajduje się pod wpływem hrabiego, Doktor wpada w potrzask nikczemnych mocy potencjalnie nieśmiertelnego magika, niesławnego Cagliostro!

Historia z Czwartym Doktorem zapowiada się ciekawie, ta z Pierwszym też jest warta odsłuchania. Zainteresowani?

Źródło: BlogtorwhoUwielbia herbatę i Donnę. Dużo czyta, pisze, gra, ogląda seriale i filmy. Kocha Marvela. Jest studentem i ma tysiąc pomysłów na minutę.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *