Kiedy dowiemy się, co jest w skrytce?

Co kryje się za tajemniczymi drzwiami? To pytanie ciągnie się za nami od początku 10 serii. Wskazówka, jakiej udzielili twórcy w odcinku Cienki lód (“Thin Ice”), podobnie jak ostatnie chwile odcinka Knock Knock, jeszcze bardziej rozbudzają apetyt na odpowiedź. A ta jest już blisko…

W najnowszym numerze Doctor Who Magazine Steven Moffat poruszył kwestię tajemniczej skrytki. Rozwiązanie przyjdzie nam poznać już niebawem, do jej wnętrza zajrzymy bowiem w szóstym odcinku, czyli Extremis.

Scenarzysta odcinka, czyli sam Moffat, powiedział:

To całkowicie klasyczna zagadka, nieprawdaż? Te zamknięte drzwi. To najprostsza z rzeczy, jakie mogłem zrobić. Doktor dostaje zamknięte drzwi – jest to proste, ale zarazem bardzo fascynujące. Mam na myśli to, że wystarczy, że zostaniesz u kogoś w domu na jakiś czas i zdasz sobie sprawę, że jedne z drzwi są zamknięte. Wtedy zaczynasz być ciekaw, co się za nimi znajduje…  To ludzka natura, w zamkniętych drzwiach jest coś niesamowicie fascynującego.

Obecny producent wykonawczy dodał:

Nie będziecie czekać całe 12 odcinków, żeby dowiedzieć się, co się tam znajduje. Sądzę, że jest to ważne – inaczej byście oszaleli.

Macie jakieś teorie, co (a raczej kto) kryje się w środku czy wolicie poczekać, aż twórcy sami nam to zdradzą?

Źródło: Doctor Who MagazineUwielbia herbatę i Donnę. Dużo czyta, pisze, gra, ogląda seriale i filmy. Kocha Marvela. Jest studentem i ma tysiąc pomysłów na minutę.

Gallifrey.pl wszystko o serialu Doctor Who

17 thoughts on “Kiedy dowiemy się, co jest w skrytce?

 1. Moja teoria: w zwiastunie widzieliśmy scenę z ósmego czy dziewiątego odcinka wyglądającą, jakby Doktor regenerował, przedtem uśmiechając się tak jakby nie po swojemu ;) Może w krypcie siedzi Saxon, który potem zregeneruje we wcielenie wyglądające jak Dwunasty Doktor, a ta scena z rzekomą regeneracją to regeneracja tego Mistrza w Missy?

 2. Ja obstawiam że w skrytce jest Missy. W zwiastunie (chyba) siedziała na pianinie, a w 4 odcinku słyszeliśmy jak ktoś sobie na nim gra.

  1. Szczególnie ta zmiana melodii z “Dla Elizy” na pewną znaną melodyjkę, której tytułu nie znam, będąca reakcją na słowa Doktora. To mi przypomina styl Missy :P

 3. Sądzę iż w skrytce może się znajdować wnuczka Doktora ponieważ pod koniec odcinka Knock Knock kiedy przyniósł on posiłek powiedział że jedzenie jest dobre dla młodych ludzi. Co może wskazywać osobę na której zależy Doktorowi. Mogłoby to znacznie odwrócić fabułę 10 serii ,a w rolę Susan mogłaby śię wcielić dołączająca do serii Samantha Spiro.

  1. nie widzę powodu, dlaczego miałaby tam być…

   a w jej rolę mogłaby się wcielić Carol Ann Ford, tbh.

 4. A może one są po prostu puste?
  Nie no, oczywiście żartuję, ale faktycznie jest w tych drzwiach coś tajemniczego. Teoretycznie może to być wszystko, praktycznie coś ważnego dla fabuły, a faktycznie, nie wiadomo co.

 5. Ja myślę, (chociaż to jest teoria) że za tymi drzwiami ukryta jest cała historia Doktora (od Pierwszego do Dwunastego, licząc Doktora Wojny). To byłby fajny koncept.

 6. Wydaję mi się, że jest tam po prostu Missy albo ewentualnie Mistrz, jak żadne z tych to może jakiś Doktor (w co wątpie), a jak też nie to nie mam pojęcia co to mogłoby być, a właściwie kto.

  1. No właśnie dlatego że o tym wiemy to ja nie wierzyłem ani przez chwilę w to że to Missy. Moffa jest jaki jest ale nie lubi prostych rozwiązań. Nie na ekranie. Kiedy tłumaczy swoje dziury fabularne – owszem XD Ale nie na ekranie. Zbyt oczywiste jak na niego. Już prędzej Simm który jest/nie jest Mistrzem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *