Doktor Who ma 50 lat!

Wybiła północ i nareszcie jest! Dzisiaj Doktor Who obchodzi swoje 50 urodziny! O 17:16 czasu brytyjskiego, 23. listopada 1963 roku BBC wyemitowało pierwszy odcinek serialu, An Unearthly Child. Widzowie brytyjskiej telewizji zostali wprowadzeni do świata Doctora Who po raz pierwszy.

William Hartnell był Dokotrem, dziwnym, starszym mężczyzną który mógł podróżować przez czas i przestrzeń w swojej niebieskiej budce. Mało kto wtedy wiedział, że to pierwsze z wielu wcieleń postaci, która stanie się ikoną kultury brytyjskiej i będzie z nami 50 lat później.

Dzisiejszy odcinek, Dzień Doktora, bedzie wyemitowany w tym samym czasie w ponad 75 krajach, w Polsce na kanale BBC Entertainment, o 20:50 (pisaliśmy o tym już w październiku). A może pojechaliście za granicę, aby obejrzeć go w kinie? Gdziekolwiek nie będziecie go oglądali – w domu z przyjaciółmi, w kinie, albo w internecie – mamy nadzieję, że będzie wam się podobało!

Na oficjalnej rocznicowej stronie można śledzić najświeższe informacje dotyczące odcinka. Zaraz po emisji będziecie mogli dyskutować o wszystkich jego szczegółach. Zarówno pod tym wpisem jak i na naszej facebookowej grupie Obywatele Gallifrey. Link do niej znajdziecie w górnym menu strony.

Miłego dnia i radosnej rocznicy Doktora Who!

doktor who

źródło: DoctorWhoTV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *