Doktor i Missy staną ramię w ramię w grze Doctor Who Infinity

Gra zostanie wydana wiosną 2018 roku i będzie dostępna na całym świecie. Ma zawierać pięć nowych historii, napisanych przez niewiarygodny zespół najważniejszych brytyjskich twórców Doctor Who oraz ilustrowanych przez rozpoznawalnych na świecie artystów komiksowych. Gra zostanie wydana w wersji  na komputery oraz jako aplikacja mobilna, którą będzie można nabyć na największych platformach.

Doctor Who Infinity opiera się na uzależniającej grze logicznej, Doctor Who: Legacy . I tym razem zanurzy graczy w komiksowych przygodach w formie układanek. Każda przygoda osadzona jest w oddzielnej historii, która ma swoją własną, unikalną kreskę i autora.

Pierwsza historia, zatytułowana The Dalek Invasion of Time, została napisana przez George’a Manna, twórcę licznych słuchowisk, komiksów i powieści z Whoniversum. Autorem ilustracji jest Mike Collins, który pracował przy scenopisach serialu przy dziewiątej i dziesiątej serii. W tej przygodzie Dwunasty Doktor oraz Missy połączą siły przeciwko słynnym potworom ze Skaro, Dalekom.

Nowa gra powstała jako wspólny wysiłek Budżetu Inwestycji w Mediach walijskiego rządu oraz brytyjskiego producenta gier, Double Eleven Limited. Wyprodukowano ją, ściśle współpracując z Seed Studio oraz gamą brytyjskich talentów, włączając w to rozpoznawalnych z Doctor Who aktorów, pisarzy i artystów. Za dźwięk będzie odpowiadać wielokrotnie nagradzany dźwiękowiec i kompozytor z Cardiff, Stafford Bawler.

Susan Cummings, producent wykonawcza dla Tiny Rebel Games mówi:

Myślę, że fani Doctor Who z całego świata będą zachwyceni tym, jak zebraliśmy wszystko, czego się nauczyliśmy i stworzyliśmy obsypaną nagrodami grę Doctor Who: Legacy. Wynieśliśmy ją na nowy poziom pod każdym względem, jaki można sobie wyobrazić.

Naszym wyobrażeniom pomoże zwiastun gry, który możecie zobaczyć poniżej:

Doctor Who: Legacy, po wydaniu w 2013 roku, szybko stało się najpopularniejszą grą ze świata Doctor Who wszech czasów, znajdując ponad dwa i pół miliona graczy na całym świecie. Obejmuje ona całą historię kultowego serialu – ze wszystkimi Doktorami, setkami sprzymierzeńców, towarzyszy i potworów. Zawiera też treść z innych części Whoniversum, jak Big Finish, Titan Comics i BBC Books. Po czterech latach od premiery wciąż utrzymuje popularność – dzięki dodawaniu co tydzień nowych dodatków. Obecnie liczy znacznie ponad sto dwadzieścia godzin gry.

Doctor Who Infinity będzie dostępny na całym świecie w wersji komputerowej, na iTunes oraz Google Play wiosną 2018 roku.

Źródło: DoctorWho.tvFennistka, miłośniczka języków, przecinków i kotów, u której nadmiary wolnego czasu się nie istnieją – w przeciwieństwie do seriali, książek i muzyki, popijanych hektolitrami herbaty. Wielbi na kolanach Witkacego. Kiedy już podnosi się z podłogi, zdarza jej się prowadzić też swój blog (ale to rzadko). Kocha wszystkich Doktorów, ale w przepaść najchętniej rzuciłaby się za duetem Dziesiątego z Donną, względnie za duetem Dziesiątego z Dziesiątym.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *