Doctor Who znów nominowany do Hugo!

Na tegorocznym Worldconie, który odbędzie się w San Jose w Kalifornii, Doctor Who – jak co roku – będzie mieć szansę na prestiżową nagrodę Hugo. Odcinkiem z ostatniej serii, który ma szansę na wyróżnienie, jest Zdarzyło się dwa razy (“Twice Upon a Time”), czyli najnowszy odcinek świąteczny.

Ma następujących konkurentów:

  • Black Mirror: USS Callister,
  • piosenka The Deep zespołu Clipping,
  • The Good Place: Michael’s Gambit,
  • The Good Place: The Trolley Problem,
  • Star Trek: Discovery: Magic to Make the Sanest Man Go Mad.

Jak sądzicie, ma szansę?

Nagrody Hugo są przyznawane od 1955 roku na Worldconie. To najważniejsza, najbardziej prestiżowa nagroda w świecie fanów science fiction. Od 2006 roku nominacje zawsze uzyskuje kilka odcinków Doctor Who, a nagrodę dostały dotychczas odcinki: Dziecko bez wnętrza/Doktor tańczy („The Empty Child”/„The Doctor Dances”) w 2006 roku, Dziewczynka w kominku („The Girl in the Fireplace”) w 2007, Mrugnięcie („Blink”) w 2008, Wody Marsa („The Waters of Mars”) w 2010, Otwarcie Pandoriki/Wielki Wybuch („The Pandorica Opens”/„The Big Bang “) w 2011 i Żona Doktora („The Doctor’s Wife”) w 2012.

W ostatnich latach nominacje uzyskały m.in. Posłuchaj (“Listen”) w 2015, Dar niebios (“Heaven Sent”) w 2016 i Powrót Doktora Mysterio (“The Return of Doctor Mysterio”) w 2017 roku. Niestety nie udawało im się wygrać – Doctor Who przegrywał z Orphan BlackGrą o tronJessicą Jones Expanse. Oby w tym roku się udało! Ale nawet jeśli nie – sama nominacja to już duże wyróżnienie, a fakt, że co roku Doctor Who znajduje się wśród docenianych tytułów, bardzo dużo znaczy.

Źródło: TOR.comExnaczelna Gallifrey na wygnaniu. Zapraszam na Whosome.pl!

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

2 thoughts on “Doctor Who znów nominowany do Hugo!

  1. Dziwię się, że z Black Mirror akurat ten odcinek jest nominowany. O ile mam duży sentyment do Star Treka (do którego hołdem był ten odcinek) to uważam, że były lepsze odcinki w tym sezonie. A co do Doctor Who – czemu akurat odcinek świąteczny? O ile dla mnie był to bardzo fajny odcinek jako fana (bo miltidoktorowy odcinek, bo regeneracja) to chyba mocniejszą historią był finał sezonu z Masterami, z głębszym ukazaniem body horror jakim jest przemiana w Cybermana, przemową Doktora itd
    Na szczęście nie ma Gry o Tron więc może wygra. Pewnie tylko z Black Mirror będzie konkurował, pozostałych seriali nawet nie kojarzę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *