„Doctor Who” pobił kolejny rekord Guinnessa!

Peter Capaldi odebrał w Meksyku nagrodę Guinnessa związaną z Doctorem Who.

20 marca na konwencie La Mole Comic Con w Meksyku aktor wcielający się w rolę Dwunastego Doktora odebrał Nagrodę Guinessa za zgromadzenie w jednym miejscu największej liczby ludzi przebranych za postacie z serialu Doctor Who. Zebrało się aż 492 fanów przebranych za różne postacie: TARDIS czy samego Władcę Czasu, pojawiło się także mnóstwo kosmicznych stworów, takich jak Dalekowie, Oodowie i Płaczące Anioły.

Peter Capaldi i producent wykonawczy Brian Minchin, którzy przyjechali do Meksyku, aby świętować premierę 9 serii Doctora Who na kanale NBC Syfy, odwiedzili po drodze konwent, chcąc wesprzeć próbę pobicia rekordu. Doctor Who otrzymał już kilka Nagród Guinnessa, w tym oczywiście nagrodę dla najdłużej trwającego serialu science fiction. W nowej książce, Guinness World Records 2016 Blockbusters! znajdziemy całą sekcję poświęconą serialowi i jego fanom.

capaldi_guinness2-22-03-2016

Inne rekordy związane z serialem to m.in.: największa kolekcja przedmiotów związanych z Doctorem Who (Ian O’Brien z Manchesteru posiada 2021 przedmiotów), najdroższy Dalek (36 tysięcy funtów zapłacone za oryginalny rekwizyt z lat 70) czy najbardziej popularna historia z Doctora Who (przygody Piątego Doktora – The Caves of Androzani). Nagrodę za największą rzeźbę Daleka otrzymała brytyjska firma Snugburys Ice Cream, której pracownicy spędzili 700 godzin, tworząc rzeźbę mierzącą niemal 11 metrów i ważącą 6 ton. Replika największego wroga Doktora powstała ze słomy i stali.

Trzeba przyznać, że tego typu rekordy ciężko pobić… Macie jakieś pomysły?

Źródło: Radio TimesUwielbia herbatę i Donnę. Dużo czyta, pisze, gra, ogląda seriale i filmy. Kocha Marvela. Jest studentem i ma tysiąc pomysłów na minutę.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *