Doctor Who najlepszym serialem SF/fantasy 2018 roku wg Rotten Tomatoes

Jak co roku, Rotten Tomatoes przygotowało zestawienie najlepszych zdaniem krytyków produkcji filmowych i serialowych w podziale na dziesięć kategorii. Wśród nich znalazły się: „Najlepszy serial komediowy”, „Najlepszy serial dramatyczny”, „Najlepszy horror serialowy” czy „Najlepszy serial science fiction/fantasy”. Osobną kategorię stanowiły też najlepsze produkcje w rankingu fanów.

Jak można się zatem spodziewać, to właśnie w kategorii „Najlepszy serial science fiction/fantasy” na pierwszej pozycji znalazł się właśnie Doctor Who. 11 seria wyprzedziła takie hitowe produkcje, jak Westworld (sezon 2), Outlander (sezon 4), The Innocents czy The Man In the High Castle (sezon 3).

Uzasadniając swoją opinię, Rotten Tomatoes tak opisuje 11 serię:

Pojawiła się nowa Doktor – i to z tak wielkim hukiem, że brytyjski klasyk, Doctor Who, powracający z 11 serią od czasu przerwy w emisji, pobił na głowę cały tegoroczny zbiór wspaniałych seriali science fiction i fantasy. […] Niesiony nieskończoną energią i urokiem Jodie Whittaker, Doctor Who po ostatniej regeneracji nadal zachowuje świeżość mimo swojej pięćdziesięciopięcioletniej historii.

Cieszycie się z wysokich ocen krytyków?

Źródło: Rotten TomatoesFennistka, miłośniczka języków, przecinków i kotów, u której nadmiary wolnego czasu się nie istnieją – w przeciwieństwie do seriali, książek i muzyki, popijanych hektolitrami herbaty. Wielbi na kolanach Witkacego. Kiedy już podnosi się z podłogi, zdarza jej się prowadzić też swój blog (ale to rzadko). Kocha wszystkich Doktorów, ale w przepaść najchętniej rzuciłaby się za duetem Dziesiątego z Donną, względnie za duetem Dziesiątego z Dziesiątym.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *