Doctor Who na święta? Będzie komiks

W tym roku nie doczekamy się odcinka specjalnego Doctor Who z okazji Bożego Narodzenia. Będzie za to dwuczęściowy komiks świąteczny, który ukaże się nakładem Titan Comics… ale dopiero 4 lutego przyszłego roku.

Jeśli wydaje wam się dziwne, że nawet doktorowe komiksy mają już świąteczne odcinki specjalne, to wcale się nie mylicie. Będzie to pierwsza taka edycja – i mamy szczerą nadzieję, że nie ostatnia. Chociaż oczywiście byśmy woleli, żeby taki świąteczny komiks można było sobie położyć pod choinką bez pomocy TARDIS.

Grafiki promujące świąteczny komiks.

Obie części zostały napisane przez Jody Houser, autorki komiksów znanej m.in. ze Stranger Things i Spider-Man: Renew Your Vows. Zgodnie z zapowiedzią wydawcy, w świątecznym komiksie specjalnym Trzynasta Doktor i jej drużyna spróbują uratować święta – a przy okazji dowiedzą się, kim tak naprawdę jest Święty Mikołaj. Legendą? Zwykłym człowiekiem w przebraniu? A może Władcą Czasu? No i skoro wchodzi do domów przez kominy, to czy to znaczy, że one są większe w środku?

Tak prezentuje się opis fabuły:

Trzynasta Doktor i jej ekipa,  w ramach odpoczynku od emocjonujących podróży, odwiedzają międzygalaktyczny jarmark. Okazuje się jednak, że nie wszystko jest takie, jakim by się mogło wydawać. Umysły podróżników i rejestry TARDIS zostały zwyczajnie zmanipulowane. Drużyna, by odkryć, co się tam „odgallifreja” [czytaj: wyrabia], wybierze się na odległą planetę. Spotka tam tajemniczą, związaną ze świętami postać, zaangażowaną w śmiały spisek…

Grafiki promujące świąteczny komiks.

Natomiast opis drugiej części komiksu rzuca nieco więcej światła na to, na czym ten spisek miałby polegać.

Doktor i jej towarzysze uratują Boże Narodzenie przed godnym pogardy zamachem stanu, zaplanowanym przez zrzędliwego Krampusa! Na jakiej liście znajdzie się nasz ulubiony Władca Czasu: grzecznych czy niegrzecznych dzieci?

Krampus to zły duch świąteczny, wg dawnych wierzeń: pół-koza, pół-demon. Jego zadaniem – w przeciwieństwie do Świętego Mikołaja – jest karanie niegrzecznych dzieci, i to właśnie na dzień przed mikołajkami, w dzień zwany Krampusnacht. Do dziś obchodzi się to święto w niektórych europejskich krajach. A przynajmniej taka jest znana nam, ziemska wersja Krampusa. Doktorowa, międzygalaktyczna wersja, może być o wiele bardziej niebezpieczna.

Komiks już teraz można zamawiać w przedsprzedaży (na przykład na Amazonie). Dojdzie do nas co prawda dopiero po świętach, ale na szczęście jesteśmy Władcami Czasu, więc zgarniemy TARDIS i wrzucimy sobie pod choinkę sami.

Źródło: Amazhttps://pl.wikipedia.org/wiki/Krampuson, Doctor Who Site (1, 2), WikipediaFennistka, miłośniczka języków, przecinków i kotów, u której nadmiary wolnego czasu się nie istnieją – w przeciwieństwie do seriali, książek i muzyki, popijanych hektolitrami herbaty. Wielbi na kolanach Witkacego. Kiedy już podnosi się z podłogi, zdarza jej się prowadzić też swój blog (ale to rzadko). Kocha wszystkich Doktorów, ale w przepaść najchętniej rzuciłaby się za duetem Dziesiątego z Donną, względnie za duetem Dziesiątego z Dziesiątym.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *