Czy Doctor Who dostanie nagrodę BAFTA?

Właśnie ogłoszono nominacje do tegorocznych walijskich nagród BAFTA. Wśród nominowanych znalazł się Doctor Who.

W Cardiff po raz dwudziesty piąty odbędzie się ceremonia przyznania tych najważniejszych w tamtejszym środowisku nagród. Doctor Who został nominowany w dwóch kategoriach.

Pierwsza z kategorii, w których nominowany jest serial, to Efekty specjalne i czołówka. Szczególnie wyróżniony został premierowy odcinek dziewiątej serii, Uczeń magika („The Magician’s Apprentice”).

Do osób nominowanych należy z kolei Will Oswald w kategorii Edycja za swoją pracę nad Doctorem Who. Podczas 9 serii Will pracował przy odcinkach: Pod powierzchnią („Under the Lake”), Cisza przed potopem („Before the Flood”), Dar niebios („Heaven Sent”) oraz Z piekła rodem („Hell Bent”). Oswald będzie pracował również przy 10 serii, a obecnie ma w swoim dorobku już 25 odcinków serialu, m.in. Zimną wojnę („Cold War”) czy Wody Marsa („The Waters of Mars”). Pracował również przy Przygodach Sary Jane oraz Torchwood: Children of Earth.

Wyniki zostaną ogłoszone 2 października w Cardiff. Redakcja mocno trzyma kciuki za wygraną.

Źródło: The Doctor Who CompanionUwielbia herbatę i Donnę. Dużo czyta, pisze, gra, ogląda seriale i filmy. Kocha Marvela. Jest studentem i ma tysiąc pomysłów na minutę.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

2 thoughts on “Czy Doctor Who dostanie nagrodę BAFTA?

  1. Peter Capaldi nie nominowany? Jakaś kpina. Z roku na rok Doctor Who dostaje coraz mniej nagród i nominacji mimo, że serial z sezonu na sezon jest coraz lepszy.

    Myślę, że większość tych nagród nie jest przyzwyczajona do tego, że coś może lecieć tak długo i być coraz lepsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *