Do Doctor Who powrócą czysto historyczne odcinki?

Ostatnio showrunner Doctor Who, Chris Chibnall, zdradził, że nie odrzuca wizji, podług której do serialu powróciłyby typowo historyczne odcinki, jak za czasów klasycznych serii. I to nawet bardzo klasycznych: ostatni taki odcinek powstał w latach 60. XX wieku.

Przypomnijmy, że, gdy Doctor Who po raz pierwszy zawitał na ekranach telewizorów, był przede wszystkim serialem edukacyjnym. Na początku mogliśmy obejrzeć wiele takich odcinków historycznych, w których było naprawdę mało elementów science fiction, tak jak historie Marco Polo czy The Aztecs. Te pierwsze powoli jednak znikały na rzecz elementów fantastycznych.

Piąty Doktor

I tak, od lat 60. nie powróciły czysto historyczne odcinki Doctor Who. Co prawda w klasycznych seriach pojawił się jeden wyjątek od tej reguły – historia Black Orchid z Piątym Doktorem w 1982 roku. Poza nim jednak przez blisko 40 lat nie mieliśmy ani jednego takiego odcinka. Tymczasem w niedawnym wywiadzie obecny producent wykonawczy serialu, Chris Chibnall, nie odrzuca pomysłu, żeby takie odcinki powróciły. Jak mówi:

Rosa była najbliżej czysto historycznego odcinka. Jest tam tylko jeden sci-fi koleś z manipulatorem wiru. Byłem ciekawy, jak to wyjdzie, bo była to najczystsza historycznie historia (w takim sensie, że priorytetem były elementy historyczne), prawdopodobnie odkąd serial powrócił na ekrany. Chciałbym znów wrócić do tego formatu. To znaczy, jeszcze tego nie zrobiliśmy. Ale nic nas nie powstrzymuje.

Chcielibyście zobaczyć taki odcinek serialu? Dajcie nam znać!

Źródło: Radio TimesUwielbia herbatę i Donnę. Dużo czyta, pisze, gra, ogląda seriale i filmy. Kocha Marvela. Jest studentem i ma tysiąc pomysłów na minutę.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *