Dlaczego śmierć jest ważna w Doctor Who?

Peter Capaldi opowiedział o tym, dlaczego śmierć jest ogromnie ważnym motywem w Doctor Who. 

Aktor pojawił się w szóstym odcinku miniserii Story of Science Fiction zatytułowanym Time Travel, wyreżyserowanej przez Jamesa Camerona. Opowiedział na temat tego gatunku oraz wspominał czas, jaki spędził przy tworzeniu Doctor Who. 

rocznica

Capaldi opowiedział o tym, że serial trwa tyle lat, ponieważ wymyślono, że Władcy Czasu potrafią regenerować, co okazało się genialnym pomysłem. Dzięki temu główny aktor może być wymieniony co kilka lat:

Serial posiada różne poziomy filozoficznej i refleksyjnej natury, co sprawia, że jest on bardzo, bardzo bogaty. Ludzie często pytają mnie, co sprawia, że serial tak szeroko dociera do ludzi. Odpowiem na to pytanie – chociaż byłem zniechęcany, by udzielać takiej odpowiedzi, bo nie jest ona pomocna przy reklamowaniu tej marki – to serial o śmierci.

Aktor kontynuował wypowiedź:

Serial ma w sobie bardzo, ale to bardzo potężny motyw śmierci, który skupia się na tym, że główna postać umiera. Sądzę, że jest to jedna z jego najbardziej mocnych tajemnic, ponieważ gdzieś w tym ludzie widzą to, że właśnie tak dzieje się w życiu. Masz swoich ukochanych, a potem oni umierają, ale ty musisz iść dalej.

Wypowiedź Petera Capaldiego znajdziecie poniżej:

Zgadzacie się z aktorem?

Źródło: Radio TimesUwielbia herbatę i Donnę. Dużo czyta, pisze, gra, ogląda seriale i filmy. Kocha Marvela. Jest studentem i ma tysiąc pomysłów na minutę.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *