David Tennant: Chris Chibnall świetnie się sprawdzi w Doktorze Who

W przyszłym roku Chris Chibnall przejmie stery Doktora Who – i jedna z gwiazd serialu zdecydowanie popiera ten awans.

David Tennant wcielał się zarówno w Dziesiątego Doktora, jak i detektywa Aleca Hardy’ego w stworzonym przez Chrisa Chibnalla cenionym serialu Broadchurch. Na planie Doctora Who współpracowali przy odcinku 42. Aktor zapytany przez Digital Spy, co sądzi o wyborze tego scenarzysty na stanowisko, które niedługo już opuści Steven Moffat, powiedział, że jego zdaniem Chibnall był “być może jedynym wyjściem”. Dalej mówi:

Wydaje mi się, że to było nieuniknione, że świat zwróci się do Chrisa Chibnalla. To jest ogromne, potężne i trudne zadanie. Musiało zostać przekazane komuś, kto jest tak zapalony i utalentowany jak on.

O kolejnej erze w dziejach Doktora Who, po odejściu Stevena Moffata, stwierdza:

Serial będzie odnosił coraz większe sukcesy. Dobrze jest wiedzieć, że znajduje się w dobrych rękach, ponieważ to jest takie cenne kulturowe dobro.

Dziesiąta seria Doktora Who będzie ostatnią nie tylko dla Stevena Moffata, ale także dla dotychczasowego Doktora, Petera Capaldiego – obaj opuszczą serial w tegoroczne Boże Narodzenie. To oznacza, że jednym z pierwszych zadań Chrisa Chibnalla jako głównego scenarzysty i producenta wykonawczego będzie wybór nowego Doktora. Presja? Ależ skąd…

Dużo ostatnio o tym dyskutujemy, a w redakcji podzieliliśmy się na dwa obozy. Część z nas twierdzi, że Trzynasty lub Trzynasta zostali już wybrani lub istnieje jakaś krótka lista kandydatów do tej roli i niedługo już zapadnie decyzja. Inni są przekonani, że Chibnall, zajęty Broadchurch, na razie się obija i dopiero zaczyna się rozglądać albo że w ogóle tej decyzji nie będzie podejmować on. A jak wy sądzicie?

Źródło: Digital SpyFennistka, miłośniczka języków, przecinków i kotów, u której nadmiary wolnego czasu się nie istnieją – w przeciwieństwie do seriali, książek i muzyki, popijanych hektolitrami herbaty. Wielbi na kolanach Witkacego. Kiedy już podnosi się z podłogi, zdarza jej się prowadzić też swój blog (ale to rzadko). Kocha wszystkich Doktorów, ale w przepaść najchętniej rzuciłaby się za duetem Dziesiątego z Donną, względnie za duetem Dziesiątego z Dziesiątym.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *