Czyżby nadciągał soundtrack do 9 i 10 serii?

Tak, to nareszcie może się wydarzyć! Długo oczekiwana muzyka z 9 oraz 10 serii prawdopodobnie pojawi się niedługo w sprzedaży. Jeden z fanów serialu zapytał o to, czy soundtrack do tych serii zostanie kiedyś wydany i otrzymał odpowiedź:

Drogi Dominicu,

Będziesz zadowolony, ponieważ Murray właśnie zakończył pracę nad muzyką i soundtrack do 9 serii zostanie wkrótce wydany. A wkrótce po nim ten do serii 10.

Nie znam dokładnych dat wydania, ale umowa związana jest z Silva Screen i oni niedługo je ogłoszą. Tak jak ty, wysoko cenimy Murraya i jesteśmy szczęśliwi, że ta muzyka może być teraz wydana. Dziękujemy za twój entuzjazm i wsparcie dla Doctor Who, Murraya i jego muzyki.

Serdecznie pozdrawiam,
Dominic Walker

Przypominamy, że od wznowienia serialu w 2005 roku kompozytorem muzyki do Doctor Who jest Murray Gold. Możliwe, że niedługo kompozytor pożegna się z serialem, ale zanim to zrobi, chciał wydać swoje utwory dla fanów, stąd wydanie muzyki z 9 i 10 serii w krótkim odstępie czasu.

AKTUALIZACJA:

Silva Screen potwierdziło, że ścieżka dźwiękowa do 9 serii ukaże się na początku 2018 roku:

Długo wyczekiwane wydanie będzie składało się z czterech płyt. Na pierwszej znajdziemy utwory z odcinków: Uczeń magika / Pupilek wiedźmy („The Magician’s Apprentice” / „The Witch’s Familiar”), Pod powierzchnią / Cisza przed potopem („Under the Lake” / „Before the Flood”), Dziewczyna, która zginęła („The Girl Who Died”) i Kobieta, która przeżyła („The Woman Who Lived”). Na drugiej płycie znajdować się będą utwory z: Inwazji Zygonów / Inwersji Zygonów („The Zygon Invasion” / „The Zygon Inversion”), Nie zaśniesz już („Sleep No More”), Zmierz się z krukiem („Face the Raven”) oraz Z piekła rodem („Hell Bent”).

Płyta trzecia w całości zostanie poświęcona odcinkowi Dar niebios („Heaven Sent”).

Na czwartej pojawią się utwory z Mężów River Song („The Husbands of River Song”), odcinka świątecznego z 2015 roku.

Do pierwszego wydania dołączone zostaną retro plakaty wykonane do tych odcinków przez Stuarta Manninga.

Cieszycie się z tych wiadomości? Który z utworów z tych serii jest waszym ulubionym?

Źródło: Doctor Who Site

PATRONITEUwielbia herbatę i Donnę. Dużo czyta, pisze, gra, ogląda seriale i filmy. Kocha Marvela. Jest studentem i ma tysiąc pomysłów na minutę.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

3 thoughts on “Czyżby nadciągał soundtrack do 9 i 10 serii?

  1. Oj głowę daję, że wiele osób się ucieszy, że wreszcie zostanie wydany soundtrack z “Heaven Sent” Breaking the Wall, który też się pojawił w serii 10. Zresztą ja będę jedną z tych osób, także nic tylko czekać i liczyć, że to faktycznie prawda.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *