Czy Rachel Talalay powróci do 11 serii?

Rachel Talalay została ponownie zaproszona do współpracy przy tworzeniu Doctor Who. 

Reżyserka pracowała przy seriach Petera Capaldiego, reżyserując każdy z finałowych odcinków Dwunastego Doktora. Talalay odpowiedzialna jest również za scenę z Trzynastą Doktor w odcinku Zdarzyło się dwa razy (“Twice Upon a Time”). Rachel Talalay potwierdziła, że została zaproszona, by powrócić do pracy nad serialem, a czy się zgodziła?

Niestety odpowiedź nie zadowoli fanów odcinków, które reżyserowała:

Fan: Wspominając o tęsknocie za tobą, czy powrócisz, by wyreżyserować jakiś odcinek Doctor Who? Zawsze nie mogę się doczekać twoich odcinków. To były moje ulubione z serii Capaldiego.

Rachel: Dziękuję. Nie wracam do Who w tej serii (11), chociaż mnie zaproszono, czas nie był odpowiedni z osobistych powodów. Może w 12 serii… tylko czas i przestrzeń nam powie…

Scenarzyści Mark Gatiss, Sarah Dollard oraz Jamie Mathieson również potwierdzili, że nie napisali odcinka do nadchodzących przygód Trzynastej Doktor, ale nie wykluczają swojego udziału w przyszłych seriach. Jeśli ktoś miał wątpliwości, to już wie, że Doctor Who czekają ogromne zmiany i przy tworzeniu następnej serii raczej nie współpracują znajome twarze. Kto zatem będzie reżyserował odcinki 11 serii? Dzięki raportom z planu poznaliśmy trzy nazwiska: Jamie Childs (pierwszy blok produkcji), Mark Tonderai (drugi blok produkcji) oraz Sallie Aprahamian (trzeci blok produkcji).

Mimo tej smutnej wieści nie możemy doczekać się pierwszych przygód Trzynastej Doktor. Będzie na co czekać!

Będzie brakować wam Rachel Talalay? Który z jej odcinków jest waszym ulubionym?

Źródło: The Doctor Who CompanionUwielbia herbatę i Donnę. Dużo czyta, pisze, gra, ogląda seriale i filmy. Kocha Marvela. Jest studentem i ma tysiąc pomysłów na minutę.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

4 thoughts on “Czy Rachel Talalay powróci do 11 serii?

  1. Rachel jest niesamowitym reżyserem. Zwyczajnie czuje swoją pracę całą sobą. Brakuje mi jej ale trzeba wierzyć że wróci bo któż by nie chciał współpracować z kimś tak zacnym i wyjątkowym.

  2. Jej odcinki są niesamowite, więc mam nadzieję, że jeszcze kiedyś jakiś wyreżyseruje. Na tę chwilę będzie mi jej bardzo brakować :(

  3. O ile to fajne, że dają szansę nowej gwardii scenarzystów, o tyle bardzo bym chciał żeby Jamie Mathieson pisał jeszcze dla Doctor Who. I tak był dosyć świeżym nabytkiem do poprzedniej ekipy, więc to raczej nie byłoby wybijanie wciąż tych samych tonów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *