Czy ekipa odczuwała presję podczas tworzenia 12 serii?

Chris Chibnall i aktorzy rozmawiali z Radio Times na temat powrotu naszego ukochanego serialu. Podczas wywiadu przyznali – podobnie jak przewidywał w jednej ze swoich nie aż tak dawnych wypowiedzi Arthur Darvill – że podczas pracy nad 12 serią ekipa nie czuła już takiej presji jak poprzednio.

Obecny producent wykonawczy i showrunner, Chris Chibnall, powiedział, że 11 seria niosła ze sobą sporą presję, której nie czuli już przy pracy nad 12 serią. Dlaczego? Bo wiele się zmieniło.

Wprowadziliśmy Jodie, całą nową rodzinę towarzyszy, nowy wygląd, nowego kompozytora – w zeszłym roku mieliśmy całkiem nowy zespół. Była też presja związana z pierwszą kobiecą Doktor – nie mogło być mowy, żebyśmy na tym polegli. To była presja. Nie mogliśmy sprawić, żeby ludzie mówili, że kobieta w roli Doktor jest do bani.

Kadr z pierwszego odcinka oraz ze zwiastunu 12 serii. Od lewej: C i ekipa TARDIS, czyli Yaz, Ryan, Graham patrzą na Doktor, która jest wpatrzona w kartę pacjentki. Przed nimi na łóżku szpitalnym leży ciemnoskóra agentka w śpiączce.

Tosin Cole, który w 11 i 12 serii gra Ryana, zgadza się z wypowiedzą Chibnalla:

W zeszłym roku mieliśmy nowego producenta wykonawczego, nową Doktor, nowych towarzyszy, nowy czas emisji serialu, wszystko było zupełnie nowe. Zrobiliśmy to, wszyscy przetrwaliśmy w jednym kawałku, a fani nas pokochali.

Jodie Whittaker również podjęła temat presji i zmian:

To serial, który jest emitowany przez tyle lat, posiada historię i wiele dociera do nas dopiero po pewnym czasie. Są elementy, które ludzie kochają i takie, których nienawidzą… Ale nie możesz tego tak mocno brać do siebie. Musisz opowiedzieć historię, które chcesz przedstawić.

Pierwszy odcinek 12 serii Doctor Who mamy już, przynajmniej częściowo, za sobą. Jak uważacie, ta większa swoboda i obniżona presja, z jaką mierzyła się ekipa nowej serii, jest widoczna w Spyfall?

Źródło: The Doctor Who CompanionUwielbia herbatę i Donnę. Dużo czyta, pisze, gra, ogląda seriale i filmy. Kocha Marvela. Jest studentem i ma tysiąc pomysłów na minutę.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *