Co wiemy o 11 serii Doctor Who?

Przygotowaliśmy dla was podsumowanie informacji o 11 serii Doctor WhoWpis będzie aktualizowany na bieżąco, gdy napłyną nowe informacje. 

Jeśli chcecie uniknąć spoilerów, nie czytajcie dalej!

Oficjalne materiały promocyjne

Ujawnienie tożsamości Trzynastej Doktor

Regeneracja

Teaser

Pierwszy zwiastun

Kostium Doktor

Nowy soniczny śrubokręt

Nowe logo serialu

Grafiki

Gadżety

Więcej informacji o odcinkach znajdziecie w raportach z planu, niestety w tym roku jest ich naprawdę mało, gdyż Chris Chibnall skutecznie trzyma pieczę nad sekretami serii. Zablokowano również główne konto osoby, która podawała najwięcej informacji o kręceniu najnowszej serii, w związku z tym wiele zdjęć i informacji przepadło…

Kiedy nastąpi premiera 11 serii?

Premiera 11 serii odbyła się 7 października 2018 roku w Wielkiej Brytanii na BBC One. Polska premiera, będzie miała miejsce 26 listopada 2018 o godzinie 18:30 na kanale BBC First.

Ile odcinków będzie liczyć najnowsza seria?

Najnowsza seria liczy 10 odcinków. Pierwszy z nich trwał  godzinę, a reszta około 50 minut. Powstanie również odcinek świąteczny. Zdjęcia do nowej serii zakończyły się 3 sierpnia 2018 roku.

Kto będzie podróżował z Doktor?

Doktor będzie miała trzech towarzyszy. Bradley Walsh zagra Grahama O’Briena, Mandip Gil wcieli się w Yasmin Khan , a postać Tosina Cole’a to Ryan Synclair. Ryan i Yasmin mają 19 lat. Wiemy także, że Sharon D Clark, zagrała żonę Grahama i babcię Ryana. Nazywała się Grace. W materiałach dotyczących 11 serii towarzysze są ciągle nazywani przyjaciółmi Doktor.

Czym ta seria będzie się różnić od poprzednich?

Nowa Doktor, nowi towarzysze, nowa TARDIS, nowy śrubokręt soniczny, nowy showrunner. Nowa era dla serialu. Chris Chibnall nie boi się odważnych decyzji. Do tego wszystko jest trzymane w tajemnicy, czeka nas wiele niespodzianek. Nie powrócą żadne stare potwory, nawet Dalekowie. Ma być to idealna seria do rozpoczęcia przygody z serialem dla nowych widzów, ale pojawi się kilka nawiązań i mrugnięć okiem do fanów serialu. Wiemy, że w tej serii nie będzie story arku, czyli motywu przewodniego całej serii.

Nowy kompozytor

Segun Akinola zastąpił Murraya Golda w roli kompozytora serialu. Więcej na ten temat znajdziecie tutaj.

Nowa ekipa od efektów specjalnych

Zmiany nastąpią również w efektach specjalnych. Od 11 serii będzie za nie odpowiedzialne studio Double Negative. Pracowało ono m.in. nad: Blade Runner 2049, serią filmów o Harrym Potterze, a także nad wieloma filmami superbohaterskimi Marvela. Do tego do kręcenia serialu użyto nowych, specjalnych kamer i serial będzie przez to bardziej filmowy.

Gościnne występy

Panel dyskusyjny

Doctor Who pojawił się na Comic Con w San Diego i ekipa wzięła udział w panelu dyskusyjnym. Możecie go obejrzeć powyżej, a tutaj mamy dla was najważniejsze informacje.

Lista plotek

 • Chris Chibnall chce uczynić serial bardziej familijnym i słowem klucz w 11 serii będzie rodzina
 • K9 powróci
 • Doktor będzie miała kota o imieniu Percey/Percy
 • Powróci Jack Harkness i Gwen Cooper
 • Anton Lesser może zagrać w 11 serii

Warto przeczytać

Garść linków do artykułów opublikowanych na naszej stronie:

Wywiady:

Pora przyjrzeć się bliżej odcinkom 11 serii.  Uważajcie na spoilery!

1 2 3Uwielbia herbatę i Donnę. Dużo czyta, pisze, gra, ogląda seriale i filmy. Kocha Marvela. Jest studentem i ma tysiąc pomysłów na minutę.

Gallifrey.pl wszystko o serialu Doctor Who

10 thoughts on “Co wiemy o 11 serii Doctor Who?

 1. Co do plotki o powrocie Gwen Cooper to aktorka wcielająca się w tą postać, na tweeterze napisała, że nie wraca :(

  1. Dlatego info to zostało u mnie pozostawione w spisie plotek. Matt Lucas ponoć też zaprzeczał, że nie wróci w Twice Upon a Time :)

 2. To raczej nie będą ani Sontarianie ani Zygonowie – po przyjrzeniu się, mozna zauwazyc ze widać wyraźnie zarysowane spodnie, a zadna z ras takich nie nosi.

 3. A i wprowadził się błąd: “Premiera 10 serii odbędzie się w październiku 2018 roku. Według plotek będzie to 6 lub 13 października. Niektóre źródła podają, że serial będzie emitowanE w niedzielę, a nie w sobotę jak dotychczas.”

 4. Osobiście czekam wyłącznie na jedną odpowiedź odnośnie przyszłego sezonu. Kto skomponuje muzykę do serialu, przy czym nie spieszy mi się z tym i spokojnie zaczeka się do premiery i napisów końcowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *