Co Peterowi Capaldiemu nie pasowało w powrocie Cybermenów z Mondasu?

Jak dobrze wiemy, Peter Capaldi jest ogromnym fanem serialu. Od dawna jego marzeniem było wystąpić w odcinku, w którym pojawią się oryginalni Cybermeni, czyli ci pochodzący z planety Mondas. Przy okazji finału 10 serii jego marzenie się spełniło, ale kosmici nie wyglądali tak, jak ich zapamiętał.

Reżyserka finału 10 serii, Rachel Talalay, opowiada:

Peter Capaldi i Steven Moffat podchodzą emocjonalnie do swoich wspomnień. Obaj byli zaangażowani i mieli swoje przemyślenia w stosunku do powrotu Cybermenów z Mondasu. Peter zadzwonił do mnie po pierwszym spotkaniu z Cybermenami i powiedział: Dlaczego mają rękawiczki? Jedną z najlepszych rzeczy w nich było to, że mieli gołe ręce. 

Jeśli przyjrzymy się dokładnie, to zauważymy, że Peter, jak na wiernego fana przystało, ma racje:

Rachel Talalay miała jednak całkiem dobry powód, by dokonać tej zmiany:

Wyjaśniłam, że mondasiańska Pearl miałaby problem z powodu jej koloru skóry. Ponadto w oryginalnej wersji, która była czarno-biała, nie dało się do końca stwierdzić, czy mieli rękawiczki w kolorze skóry. Wydawało się, że mogliśmy uzyskać straszniejszy efekt i coś sztucznego w ich wizerunku, nakładając im na ręce rękawiczki. Ale częściowo był to problem z kolorem skóry.

To nie jedyne zmiany, jakie wprowadzono na planie finału ostatniej serii. Zmieniono także wygląd pacjentów szpitala, ponieważ, jak wyjaśnia Talalay, ich klatki piersiowe wyglądały jak piersi. Przygotowania do zdjęć wymagały zapoznania się z klasycznymi odcinkami:

Nie mieszkałam w Wielkiej Brytanii! Byłam świadoma, że serial istnieje. Byliśmy w Zjednoczonym Królestwie kilka razy. Kiedy miałam 14, 15 i 16 lat mieszkaliśmy tam, to był okres Toma Bakera. Ale nie byłam do niego przekonana. Teraz bardzo mnie to pasjonuje, gdy wracam do tych rzeczy, przy których Peter i Steven dorastali. Kiedy ja dorastałam, w Ameryce mieliśmy Star Treka.

Rachel Talalay wyreżyserowała również ostatni odcinek Petera Capaldiego.

Co sądzicie o pracy tej reżyserki? Podobali wam się Cybermeni z Mondasu?

Źródło: Radio Times

PATRONITEUwielbia herbatę i Donnę. Dużo czyta, pisze, gra, ogląda seriale i filmy. Kocha Marvela. Jest studentem i ma tysiąc pomysłów na minutę.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

3 thoughts on “Co Peterowi Capaldiemu nie pasowało w powrocie Cybermenów z Mondasu?

  1. To nie jedyne rzeczy jakie zmienili np. broń. W oryginale strzelali z broni pod klatkom piersiową, a w finale z lampy. W the tenth planet broń cybermenów była ważnym elementem fabularnym.Dzięki ich broni można było ich zniszczyć.I czy w the tenth planet cybermeni też potrafili z lampy strzelać np. jak Ben ukradł broń cybermenowi to czemu cybermen z lampy nie strzelił.

    1. Właśnie to też mnie uderzyło, bo w “The Tenth Planet” to miało duże znaczenie, ale ostatecznie, moim zdaniem, to nie było to aż takie złe w “The Doctor Falls” że to zmienili. Musieli coś pozmieniać, ale ogółem wyszło im to genialnie i chciałbym, żeby ci Cybermani byli tymi “obecnymi”, bo za tymi nowymi (a zwłaszcza najnowszymi) nie przepadam.

  2. Mi się nie podobała ewolucja Cybermanów. Z oryginalnych od razu przeskoczyli w aktualnych a’la cybusowych, zamiast tych z lat 70, 80

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *