Co nam powiedział zwiastun 12 serii?

Z ciągu chaotycznie zmontowanych scen, jakim zazwyczaj są zwiastuny seriali i filmów, trudno cokolwiek wyczytać. Szczególnie po latach ostrego treningu, jakim było wypatrywanie produkcyjnych newsów za czasów Stevena Moffata. Czy te sceny, które nam pokazano, okażą się ważne? A może wszystko okaże się zupełnie inne? Przekonamy się – tymczasem zapraszam was w podróż po kilkudziesięciu sekundach składających się na zwiastun 12 serii Doctor Who. Zacznijmy od powtórki.

Zwiastun 12 serii

Z tego, czego zdążyliśmy się już dowiedzieć o serii, możemy stworzyć pewien zarys i mniej więcej dopasować sceny do poszczególnych odcinków. Wyglądałoby to tak:

Odcinek 1: szpiegowski

Ma to być opowieść pełna akcji, tematycznie związana ze szpiegostwem. Winnice, które widać na początku trailera, to południowoafrykańska sceneria. Zapewne grają jednak inny kraj. To właśnie w tym odcinku pojawią się Stephen Fry, Lenny Henry… i kto wie, kto jeszcze! Zapewne również zobaczymy sporo nawiązań do filmów o Jamesie Bondzie. Autorem scenariusza jest Chris Chibnall.

trzynasta na motocyklu zwiastun 12 serii

Odcinek 2: szpiegowski – i historyczny?

Francja, rok 1943 – to są najprawdopodobniej współrzędne czasoprzestrzenne drugiej części szpiegowskiej historii. Doktor spotka wojenną bohaterkę Noor Inayat Khan, która była, no cóż… szpieginią. To brzmi całkiem spójnie, prawda? I bardzo intrygująco. Scenarzystą tego odcinka jest, prawdopodobnie, Vinay Patel, jeden ze scenarzystów, których poznaliśmy już w poprzedniej serii.

Odcinek 3: futurystyczny i tajemniczy

To odcinek z bloku, do którego zdjęcia kręcono na Teneryfie. Intrygująca sceneria i statyści w przedziwnych strojach. Co to może być? Jeden z odcinków miał być związany z tematyką klimatyczną. Stawiam, że to może być właśnie ten. A może to z niego pochodzą te dziwne nowe potwory? Spodziewam się grozy.

Odcinek 4: historyczny i elektryzujący

Ile razy widzieliśmy wzdychanie, że w serialu powinien się pojawić Nikola Tesla? NARESZCIE! Chyba. Wygląda na to, że w tę właśnie rolę wcieli się Goran Višnjić. W odcinku zobaczymy też Roberta Glenistera i Anjli Mohindrę w roli królowej Skithry – przypominającej przeciwniczkę z pewnego bardzo lubianego odcinka. Pamiętacie?
Odcinek numer cztery kręcono w Bułgarii.

Odcinek 5: znowu pościgi

Ten odcinek również kręcono w RPA. Czy będzie opowiadać o autonomicznych samochodach? Pojawią się też chmary ptaków lub innych latających stworzeń i plaża, na którą morze wyrzuciło ciało. Czyje to ciało?!

tardis w roju ptaków na plaży zwiastun 12 serii

Odcinek 6: kosmiczna policja

Judooni wracają! I zobaczymy ich właśnie tu. Ten odcinek kręcono w Wielkiej Brytanii, w przepięknej katedrze w Gloucester oraz w Cardiff. Może to będzie ten odcinek, w którym dowiemy się więcej o pracy Yaz?

Odcinek 7: tajemnicze potwory

Tę historię kręcono w studio, więc niewiele o niej wiemy. Wiemy już jednak, że w serii pojawią się przerażające potwory przenikające ściany… i nawet drzwi TARDIS! To brzmi naprawdę strasznie. Możemy chyba założyć, że opowie o nich właśnie ten odcinek. Może dowiemy się więcej o TARDIS i zobaczymy więcej wnętrza TARDIS Trzynastej?

Odcinek 8: historyczny

Prawdopodobnie będzie opowiadać o XIX wieku. Możliwe, że pojawią się w nim Cybermeni. Plotka głosi, że pojawi się tu Mary Shelley! Może też wystąpić Maxim Baldry. Nic więcej jednak nie wiemy.

Odcinek 9 i 10: tajemniczy finał

Tutaj zapewne też pojawią się Cybermeni. Niewiele wiemy o tych odcinkach – być może też niewiele z nich znalazło się w zwiastunie, bo zdjęcia do nich ledwo się skończyły.

Poznaliśmy scenarzystów i reżyserów 12 serii

A co poza tym

Wiele elementów trailera przykuwa wzrok. Mamy nowe stroje (w pierwszych odcinkach bohaterowie będą bardzo elegancko ubrani!), przedziwne konstrukcje nakładane na głowy i powrót ochronnych okularów, znanych nam z fenomenalnej sceny budowania śrubokręta w pierwszym odcinku 11 serii.

Pokazano nam sporo z zapowiedzianych wcześniej gościnnych występów: w trailerze pojawili się Stephen Fry, Lenny Henry, Goran Višnjić, Robert Glenister i Anjli Mohindra, aktorka znana z Przygód Sary Jane, tu jednak w zupełnie innej, nowej roli.

Bardzo intrygujące są pokazane w trailerze potwory – przenikające przez ściany, bezcielesne kształty; dość złowieszczy rój; postacie w maskach gazowych oraz starzy znajomi – Cybermeni, Judooni i prawdopodobnie Racnoss. Wszyscy wydają się dość niepokojący.

No i pojawiła się sugestia jakiegoś ponurego, spajającego całość wątku – Doktor zagraża coś naprawdę strasznego. Niedługo się przekonamy co.

Nie znamy jeszcze daty premiery nowej serii, ale najprawdopodobniej możemy się jej spodziewać na samym początku przyszłego roku. Czyli już bardzo niedługo! A jak wam się podobał zwiastun 12 serii?

Źródła: Cultbox, BlogtorWhoExnaczelna Gallifrey na wygnaniu. Zapraszam na Whosome.pl!

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *