Co nam pokazał drugi zwiastun 12 serii?

Parę dni temu BBC znienacka pokazało nam drugi zwiastun 12 serii – a w nim sporo nowych ujęć oraz datę premiery. Z pierwszego zwiastuna, który opublikowano w dniu urodzin serialu, 23 listopada, dowiedzieliśmy się bardzo dużo o tym, jaki klimat i dynamikę może mieć 12 seria. Czy drugi rzucił nowe światło na nasze przewidywania?

Pierwszy odcinek, szpiegowska historia Spyfall, zawierać będzie scenę, która otwiera drugi zwiastun – Trzynasta Doktor nagrywa bardzo dziwaczną i bardzo klasycznie doktorową wiadomość.

Kryzys. Wielki kryzys. Poważny kryzys. Wielki, poważny kryzys… Cmok! Tak się robi we Francji, prawda?

Druga wojna światowa, szpiedzy, winnice – łapiemy, będzie bardzo francusko! Może jeszcze kawiarenki z widokiem na wieżę Eiffla i handel dziełami sztuki? A, moment

Mamy w zwiastunie sporo scen z tego odcinka, co jest zrozumiałe – będzie wizytówką tej serii. Widzimy więc też pościg przez winnicę i sceny z próbą powstrzymania samolotu przed odlotem. Niewątpliwie będzie to odcinek mocno sensacyjny, naładowany akcją. Zapowiada się bardzo ciekawie.

Drugi zwiastun zawiera też sceny z innych odcinków, oczywiście; z charakterystycznych elementów widzimy królową Skithrę prawdopodobnie z czwartego odcinka (choć coraz mniej przypomina Racnoss z Uciekającej panny młodej („The Runaway Bride”), ale czy my cokolwiek wiemy o tej rasie?) oraz postać Gorana Višnjića, co do której wierzymy, że jest nią Nikola Tesla.

Wyraźniej pokazano nam potwora, który ma w nadchodzącej serii najbardziej nas przerazić. To coś, co przenika przez obiekty, nawet drzwi TARDIS, i wygląda, jakby te obiekty przy tym przekształcał. To może być rzeczywiście przerażający widok – ale też estetyczny!

Pojawiła się scena z tajemniczą konstrukcją, która przypomina nieco minimalistyczną konsolę TARDIS. Ale to może być błędny trop – jakkolwiek bardzo bym chciała zobaczyć w 12 serii Władców Czasu, to nie sądzę, by się mieli pojawić, nie wierzę też w powrót Mistrza tak szybko. No chyba że miałby go zagrać Stephen Fry. W co wierzę jeszcze mniej.

Mamy też ujęcie z, jak sądzę, tajemniczego odcinka trzeciego, kręconego na Teneryfie, co do którego obstawiam, że może być historią powiązaną z tematem katastrofy klimatycznej.

A tutaj Doktor w niezbyt wyraźnej scenerii przypominającej współczesną angielską prowincję. Może to cmentarz? Widzimy Yaz z łzą płynącą po policzku, kogo opłakuje? Czy ktoś zginie? Czy będzie to Graham…?

I jakiś bardzo tajemniczy potwór! Nie słyszeliśmy o nim wcześniej. Cóż to może być?

Na końcu zaś Doktor zaprasza kogoś do wspólnych podróży przez czas i przestrzeń. Czyżby miała się pojawić nowa towarzyszka? To brzmi jak niezły pomysł, o ile tylko dotychczasowa trójka zostanie wcześniej trochę lepiej rozwinięta.

Drugi zwiastun 12 serii miał też dłuższy dialog, niestety niespecjalnie odkrywczy, o zagrożeniu, z którym będzie musiała się zmierzyć ekipa TARDIS.

Graham: Kim ty jesteś?
Doktor: Nie znacie mnie.
Ryan: Jesteś tą, która nas wszystkich trzyma razem.
Doktor: Coś na mnie czyha. Czuję to.
Ryan: Niech tylko spróbuje.
Graham: Będziemy tuż obok ciebie.
Yaz: Bo jesteśmy twoimi przyjaciółmi.
Graham: Twoją rodziną.

Zauważyliście coś jeszcze w nowym zwiastunie? Co was najbardziej zaintrygowało?Exnaczelna Gallifrey na wygnaniu. Zapraszam na Whosome.pl!

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *