Chris Chibnall zapowiada wybuchowy i zaskakujący finał 12 serii

Przed nami finał 12 serii Doctor Who. Historia zostanie rozłożona na dwa odcinki, ale my już teraz mamy wiele pytań. Chris Chibnall w rozmowie z Entertainment Weekly opowiedział o tym, co nas czeka w finale.

Na jazdę bez trzymanki powinniśmy być już gotowi przy 9 odcinku:

Wielkich rzeczy nie będzie tylko w finale, w 10 odcinku. W odcinku 9, Ascension of the Cybermen, widzimy oczywiście powrót klasycznych potworów. To pierwszy raz, gdy Doktor Jodie, Trzynasta Doktor, stanie z nimi do walki. Mamy zarówno stary, jak i nowy wygląd dla Cybemenów, jest tutaj więcej niż ich jeden wariant. To wielka, dziejąca się w kosmosie ze statkami kosmicznymi z laserami, cybermenowa historia science fiction. Będzie odpowiednio epicka. To pokłosie Cyber Wojny, spora grupa ziemskich uchodźców ucieka przed zdeterminowanymi Cybermenami, którzy chcą ich upolować i wyeliminować ostatnie resztki ludzkości, by w końcu wygrać wojnę. Wtedy wkracza Doktor i jej przyjaciele.

Oczywiście Chibnall jest dość tajemniczy w stosunku do 10 odcinka czyli The Timeless Children. 

Bawiliśmy się z tą tajemnicą od jakiegoś czasu. Pierwszy raz Dziecko spoza czasu zostało wspomniane w drugim odcinku Jodie, a później wróciło z wielką siłą, gdy Mistrz powrócił na początku tego sezonu mówiąc jej, że wszystko o czym wie, jest kłamstwem. Dzieci poza czasem – liczba mnoga! – ziści się tam to, co splatało się w zeszłym i obecnym roku. Powiem tak, klasycznie po brytyjsku: To stosunkowo sejsmiczny odcinek dla Doktor oraz dla serialu. Dostanie niektóre odpowiedzi, ale pozostaniecie jeszcze z wieloma nowymi pytaniami w prawdziwym stylu Doctor Who. 

Showrunner wypowiedział się także na temat tego, jak mogą poczuć się fani po tym finałowym odcinku.

To bardzo emocjonalny i narracyjny rollercoaster – dla postaci, dla widowni. Myślę, że będziecie potrzebowali bardzo mocnego alkoholu. Odcinek trwa 65 minut, więc na BBC Amercia będzie leciał dłużej. To wielki, napakowany akcją, bardzo epikici i emocjonalny finał. Jest w nim zawrotny występ Jodie Whittaker. Myślę, że ludzie będą czuli się wypompowani i trochę opadnie im szczęka.

Zapowiada się ekscytująco. A Chibnall w 12 serii pokazał już nam, jak potrafi dawkować emocje i przywalać nimi z impetem. Więcej na temat odcinka Ascension of the Cybermen możecie przeczytać tutaj.

Czekacie na finał? Czego się spodziewacie? Dajcie nam znać!Uwielbia herbatę i Donnę. Dużo czyta, pisze, gra, ogląda seriale i filmy. Kocha Marvela. Jest studentem i ma tysiąc pomysłów na minutę.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *