Chris Chibnall współautorem 5 odcinka?

Wraz z emisją 12 serii, pojawia się tyle odpowiedzi, co pytań. Tym razem spostrzegawczy fani zauważyli, że gdy na stronie BBC pojawiła się informacja o emisji 5 odcinkaFugitive of the Judoon, w części: „scenarzysta” pojawiły się dwa nazwiska: Vinaya Patela (o którym wiedzieliśmy już wcześniej i pisaliśmy m.in. tutaj) oraz Chrisa Chibnalla. Czy to znaczy, że showrunner jest faktycznie współautorem tej historii?

Wszystko jest możliwe. Chibnall niejednokrotnie podkreślał, że w tej serii czeka nas większy story arc. Ostatnio wspomniała o tym także Jodie Whittaker podczas panelu z obsadą 12 serii w Nowym Jorku. Tak aktorka wypowiadała się na temat tajemniczego planu showrunnera na tę serię:

Myślę, że na tym polega piękno twórczości Chrisa [Chibnalla]: nic nie jest przypadkowe. Czasem wydaje się, że w [drugim] odcinku pojawiło się coś, o czym nikt nie pamięta, ale to nieprawda. I czasem wcale nam się nie spieszy z odpowiedzią. Więc nie można powiedzieć, że czegoś nie odkryjecie, ale to nie… Nie odmówimy wam tego, ale… piękno tego serialu polega na tym, że on trwa, i trwa, i trwa, więc czasem na niektóre pytania otrzymujemy odpowiedzi, a czasem nie – i dlatego musicie oglądać go dalej [śmiech].

Jodie Whittaker jako Trzynasta Doktor na pokładzie TARDIS.

To jednak nie jedyna wypowiedź Whittaker na temat przemyślanego podejścia Chibnalla, która padła podczas tego panelu.

Na tym polega wolność showrunnera, by dać nam głos i energię. I mamy dużo szczęścia, bo nikt nie wciska nas na siłę w jakąś bardzo konkretną wizję. Zawsze mamy miejsce na to, żeby dołożyć coś od siebie. Ale mamy też szczęście dlatego, że opiekuje się nami Chibnall, który jest whovianem starej daty. A dla niego to wszystko już dawno zostało nakreślone w plan. Chciał pisać ten serial, odkąd był dzieckiem, więc wybór co do kiedy? jak? nie jest nagłą decyzją.

Co więc mogłoby być tą tajemniczą rewelacją z 5 odcinka?

Po pierwsze, wciąż nie wiemy, kogo Judooni w ogóle szukają. Może to być zarówno Doktor, jej towarzysze, jak i któraś z nowych postaci: popularna przewodniczka z Gloucester, Ruth Clayon (Jo Martin), jej mąż Lee Clayton (Neil Stuke) lub Gat (Ritu Arya). A może ktoś zupełnie inny? W końcu doczekaliśmy się już jednego spektakularnego powrotu tej serii, może pora na jeszcze jeden? Tak czy inaczej, wiemy już, że za odpowiedzią na to pytanie stoi albo Vinay Patel, albo Chris Chibnall – a może i obaj.

Po drugie, kilka dni temu, na Twitterze pojawił się post (niestety już usunięty) jednego członka obsady z bloku reżyserskiego Nidy Manzoor, który najprawdopodobniej niechcący zasugerował, że niespodzianka będzie miała związek z oryginalnym wystrojem TARDIS.

Ale co to wszystko oznacza? Chyba nie pozostaje nic, jak tylko czekać. I obejrzeć jeszcze raz poprzednie odcinki w poszukiwaniu wskazówek.

Fugitive of the Judoon zadebiutuje na ekranach telewizorów w niedzielę, 26 stycznia na BBC One i BBC America, a w Polsce – 9 lutego na kanale BBC First. Więcej informacji na temat polskiej emisji 12 serii znajdziecie tutaj.

Źródło: CultboxFennistka, miłośniczka języków, przecinków i kotów, u której nadmiary wolnego czasu się nie istnieją – w przeciwieństwie do seriali, książek i muzyki, popijanych hektolitrami herbaty. Wielbi na kolanach Witkacego. Kiedy już podnosi się z podłogi, zdarza jej się prowadzić też swój blog (ale to rzadko). Kocha wszystkich Doktorów, ale w przepaść najchętniej rzuciłaby się za duetem Dziesiątego z Donną, względnie za duetem Dziesiątego z Dziesiątym.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *