Chris Chibnall ucina fanowskie teorie

Piąty odcinek 12 serii, W ukryciu przed Judoonami („Fugitive of the Judoon”), był pełen niespodzianek, wraz z którymi pojawiły się fanowskie teorie. Jedną z niespodzianek było pojawienie się zupełnie nowej postaci we Whoniversum. Zagrała ją Jo Martin. Uważajcie na spoilery!

Po pojawieniu się Jo Martin w najnowszym odcinku fandom wybuchł. Internet zasypały dziesiątki teorii, kim tak naprawdę jest grana przez aktorkę postać. W piątym odcinku Doctor Who dowiedzieliśmy się, że Ruth, którą widzieliśmy na ekranie jest tak naprawdę… Doktor!

Chris Chibnall rozmawiał z The Mirror, a z jego wypowiedzi wynika, że niektóre teorie trzeba będzie wyrzucić do kosza:

Ważną rzeczą, którą muszę powiedzieć, jest to, że ona zdecydowanie jest Doktor. Nie ma żadnego równoległego wszechświata, żadnych sztuczek.

Jedna z najbardziej popularnych teorii została tym samym skreślona. Co jeszcze powiedział showrunner?

Jo Martin gra Doktor. Dlatego w napisach końcowych podpisana jest jako ta postać, tak jak wszyscy nowi Doktorzy, których widzieliśmy po raz pierwszy. Tak samo było z Johnem Hurtem.

Jak długo będziemy musieli poczekać na odpowiedź, kim jest Doktor grana przez Jo Martin? Czy zobaczymy jeszcze aktorkę w tej serii? Showrunner powiedział:

Niektóre odpowiedzi pojawią się w tej serii. Jednak jak to w Doctor Who bywa, odpowiedzi często rodzą nowe pytania. To wszystko jest bardzo przemyślane.

Chibnall dodał także, że nie boi się tych, którzy twierdzą, że nie powinien za bardzo mieszać w ustalonej mitologii Doctor Who.

Opowiadamy trwającą historię. W Doctor Who jest wiele rzeczy, które zmieniają się cały czas. Jestem świadomy jego historii i jej kontynuacji. To jest bardzo miłe, ale ta historia ciągle się zmienia. Jej elementy zmieniają się i ewoluują. Moja praca polega na byciu odważnym w opowiadaniu historii i dobrze się przy tym bawić.

A jakie jest wasze zdanie? Jakie wrażenie zrobiła na was nowa Doktor? Na jakie fanowskie teorie wy się natknęliście? A może macie swoje?

Źródło: Doctor Who TVUwielbia herbatę i Donnę. Dużo czyta, pisze, gra, ogląda seriale i filmy. Kocha Marvela. Jest studentem i ma tysiąc pomysłów na minutę.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *