Chibnall: Ledwie utrzymano tożsamość Trzynastej w sekrecie

Minął już ponad rok od ukazania się filmiku ujawniającego tożsamość Trzynastej Doktor. Został on zaprezentowany po zakończeniu finałów Wimbledonu, ale zdaniem Chrisa Chibnalla niewiele brakowało, by wielki sekret wydał się jeszcze przed nakręceniem samego materiału.

Myślę sobie: rzeczywiście to robimy? Kręcenie w sekrecie, w które zaangażowane jest tylko dziewięcioro ludzi? Czy to zadziała? Czy możemy ujawnić nową Doktor w ten sposób? Czy BBC naprawdę wyświetli ten filmik podczas finałów Wimbledonu? Czy to nie szaleństwo? Czy ktoś go w ogóle obejrzy albo chociaż zauważy?

Okazało się, że odpowiedź na wszystkie te pytania brzmi „tak”.

Chibnall wyjaśnił, że hotel, który wybrali, żeby się schować, tzn. zatrzymać się w nim na noc przed zdjęciami, został również zarezerwowany na duże przyjęcie weselne tego samego wieczora.

Zwiad zrobiony. Zaszyliśmy się już w hotelu. Niektórzy z nas są zameldowani pod fałszywymi nazwiskami – nie jestem pewien, czy dla bezpieczeństwa, czy dlatego, że wszystkim się podobała ta tajemniczość spod znaku płaszcza i szpady.

Hotel jest cichy. Świetnie. Ale kiedy przechodzimy obok recepcji, zauważamy mnóstwo kieliszków szampana. Personel wyjaśnia: trwają przygotowania do ogromnego wesela, które się tu odbędzie wieczorem. No tak. Ups.

Żeby dostać się jutro do samochodu, Jodie będzie musiała przejść przez wielki hol z recepcją, gdzie skacowani goście weselni będą się rano wymeldowywać. Jak mamy przeprowadzić nową Doktor z jej pokoju na parking – i to w kostiumie, który założy do zdjęć – tak żeby jej nikt nie zauważył? Będziemy musieli robić dobrą minę do złej gry.

Jednak to nie był koniec walki z przeciwnościami losu. Przeszkodą okazał się rajd rowerowy, który odbywał się w okolicy w dniu zdjęć: część wytyczonej wcześniej szybkiej trasy na plan została zamknięta.

Niedzielny poranek. Jo Pearce (geniusz spraw międzyludzkich i cyfrowych) już wyszła, zrobiła próbny przejazd z hotelu na plan, żeby sprawdzić drogę. Wróciła zaniepokojona: po drodze jest rajd kolarski! Część ulic jest zamknięta!

Genialnie przez nią zaplanowana najkrótsza droga z hotelu na plan nie jest możliwa do pokonania. Co więcej, samochód minie po drodze setki rowerzystów. Co jeśli będziemy musieli się zatrzymać na światłach? A jeśli ktoś spojrzy do środka i zobaczy nową Doktor?

Jak już mogliśmy się sami przekonać – nagranie i ujawnienie tożsamości Trzynastej na szczęście poszło jak po maśle. Nowy producent wykonawczy potwierdził, że jednym z jego priorytetów przed emisją filmiku było upewnienie się, że odchodzący odtwórca roli Dwunastego Doktora, Peter Capaldi, będzie dokładnie wiedział, kto go zastąpi.

Został już tylko tydzień do finałów Wimbledonu. Decyzje są podjęte. Kto powinien poznać tożsamość nowej Doktor wcześniej, przed resztą świata? Po pierwsze: Peter Capaldi. Umówiliśmy się na godzinę, zadzwoniłem…

Czekaliście na moment ogłoszenia Trzynastej Doktor? Pamiętacie, co wtedy czuliście?

Źródło: Digital SpyFennistka, miłośniczka języków, przecinków i kotów, u której nadmiary wolnego czasu się nie istnieją – w przeciwieństwie do seriali, książek i muzyki, popijanych hektolitrami herbaty. Wielbi na kolanach Witkacego. Kiedy już podnosi się z podłogi, zdarza jej się prowadzić też swój blog (ale to rzadko). Kocha wszystkich Doktorów, ale w przepaść najchętniej rzuciłaby się za duetem Dziesiątego z Donną, względnie za duetem Dziesiątego z Dziesiątym.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *