Capaldi otrzymał wsparcie od byłych Doktorów

Bycie Doktorem nie jest łatwe. Jeszcze gorzej jest zrezygnować z tej roli. Peter Capaldi otrzymał jednak wsparcie od Davida Tennanta i Matta Smitha.

Steven Moffat powiedział:

Myślę, że to była dla niego naprawdę emocjonalna decyzja, tak jak dla poprzednich Doktorów. Dla każdego z nich było to trudne.

Wiem, że David i Matt skontaktowali się z nim od razu, kiedy tylko się dowiedzieli. Rezygnacja z tej roli to nie jest byle co. W dniu, w którym otrzymasz tę rolę, wiesz, że ten dzień nadejdzie. A jeśli jesteś Szkotem, to zapewne myślisz o tym co drugi dzień!

Steven Moffat odniósł się także do ekranowego czasu Dwunastego Doktora:

W całym Doctorze Who byli tylko dwaj Doktorzy, którzy grali dłużej niż trzy lata i prawdopodobnie te trzy lata były ich najlepszymi w roli.

Więc w tych trzech latach jest logika. Peter to rozgryzł przy całej swojej aktorskiej klasie i geniuszu. Dał z siebie wszystko, jego praca jest skończona. I teraz może zająć się kolejną.

Pamiętajmy, że jeszcze nie żegnamy się z Peterem Capaldim. Przed nami cała dziesiąta seria, która zakończy się prawdopodobnie w lipcu, a potem czeka nas jeszcze świąteczny odcinek pożegnalny.

Źródło: Radio TimesUwielbia herbatę i Donnę. Dużo czyta, pisze, gra, ogląda seriale i filmy. Kocha Marvela. Jest studentem i ma tysiąc pomysłów na minutę.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *