Capaldi o powrocie Doktora na telewizyjne ekrany

Peter Capaldi opowiedział o tym, czego możemy się spodziewać po powrocie serialu na nasze ekrany.

Magazyn TV & Satellite przeprowadził niedawno krótki wywiad z Peterem Capaldim. Aktor opowiedział trochę o odcinku świątecznym oraz o 10 serii. Zapraszamy do lektury.

Doctor Who nareszcie powrócił. Czy ty chętnie wracałeś na plan?

Aż mnie świerzbiło, żeby wrócić, ponieważ zaczęliśmy później niż dotychczas. Miałem operację po kontuzji kolana w zeszłym roku, do szaleństwa doprowadzało mnie rozmawianie o tym w domu, gdy nie mogłem wyjść na zewnątrz.

Jak zabijałeś czas podczas tej przerwy?

To było całkiem przyjemne. W miejscu, gdzie mieszkam w Londynie, nie było kiedyś żadnych kin, teraz są aż trzy. Chodziłem więc na filmy. Możesz iść na poranny seans Armii tetryków i nikogo innego nie ma w kinie.

Mark Gatiss podobno płakał podczas czytania scenariusza odcinka świątecznego. A ty?

Nie, ale uważam, że jest emocjonujący, ponieważ wywołuje nostalgię za filmami o Supermanie z Christopherem Reeve’em w głównej roli. Te filmy były cudowne, podobnie jak Doctor Who odnajdywały równowagę między byciem fantastycznym, strasznym i dowcipnym.

capaldi-dwunasty-doktor-rysuje3-25-11-2016

Jak to jest znowu mieć na planie Matta Lucasa?

Świetnie, kocham Matta. Jest świetną osobą na planie, a także znanym aktorem, jestem szczęśliwy mając go u swego boku.

Co Nardole wnosi nowego w Doctorze?

To interesujące, bo jego zeszłoroczny występ był występem komediowym. Uważam, że jego postać rozwinęła się w bardziej wyrafinowaną i złożoną osobę. Zobaczycie, że Doktor tak jakby uratował go i teraz ten odwdzięcza się mu, opiekując się nim.

Nowa seria rozpocznie się dopiero na wiosnę. Czy ta długa przerwa wywołuje dodatkową ekscytację?

Nie wiem. Osobiście chciałbym, żeby Doctor Who był na ekranach telewizorów przez cały czas! Sądzę, że przerwa pozwoliła historiom dojrzewać przez dłuższy czas. Główny scenarzysta, Steven Moffat, robi zawsze cudowną rzecz i przekazuje mi te wspaniałe historie na początku serii. Niektóre z nich znikają, niektóre potwory stają się czymś innym. Ta seria zmienia się bardziej niż poprzednie. Robię wszystkie rzeczy, których się spodziewałem, ale jest jeszcze więcej nowych pojawia się wokół.

peter capaldi

Czy plotki o tym, że w 10 serii będzie więcej kosmosu i będzie bardziej wystrzałowa są prawdziwe?

Jest tutaj więcej przebywania w przestrzeni, przemierzania wszechświata, odbywania podróży za podróżą. Ale jak wiecie, nie jest to do końca cała historia. Steven z pewnością chce odejść z wielkim wybuchem, więc wkłada w to wszystko, co może.

Którego odcinka najbardziej nie możesz się doczekać?

Mamy historię, w której występuje David Suchet. Jest upiorna i przerażająca, prawie jak historia o nawiedzonym domu. Byliśmy także na planetach kosmitów. To niezwykle barwne i różnorodne, mamy mnóstwo olśniewających historii.

W jaki sposób zamierzasz spędzić tegoroczne święta?

Będziemy oglądać Doctora Who. Moja córka i ja zawsze oglądaliśmy go razem, także zanim dostałem rolę. Moja żona zawsze szła gdzieś i robiła coś innego, podczas gdy my siedzieliśmy i oglądając go, zjadaliśmy całą czekoladę. Teraz moja żona także ogląda serial – oczywiście dlatego, że ja w nim gram.

Co sądzicie o tym wywiadzie? Co w najnowszej serii chcielibyście zobaczyć najbardziej? Kto nie może się doczekać? Dajcie nam znać w komentarzach.

Źródło: TV & SatelliteUwielbia herbatę i Donnę. Dużo czyta, pisze, gra, ogląda seriale i filmy. Kocha Marvela. Jest studentem i ma tysiąc pomysłów na minutę.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *