Peter Capaldi: David Suchet to wspaniały aktor

David Suchet, gwiazda brytyjskiego kina, w sobotnim odcinku stanął u boku Petera Capaldiego. A Dwunasty Doktor bardzo sobie ceni jego aktorskie doświadczenie.

Krótką wypowiedź dla DWM Capaldi zaczął od wspomnienia wcześniejszej współpracy z Suchet. Aktora, znanego z najsłynniejszej adaptacji serii powieści i nowel Aghaty Christie, emitowanego od 1989 do 2013 serialu Poirot, Peter spotkał na planie już wcześniej dwukrotnie. Wspólnie zagrali w produkcjach z początku lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku: w jednym z odcinków Poirot, Gniazdo os (“Wasp’s Nest”) i miniserialu  BBC, The Secret Agent.

Pracowałem z Davidem już wcześniej i ogromnie go szanuję. Jest wspaniałym aktorem i świetnym przykładem człowieka, który potrafi długo utrzymywać świeżość roli – on robił to z [Herculesem] Poirot przez długi czas.

Capaldi nie omieszkał wykorzystać sytuacji, by otrzymać kilka wskazówek od kolegi po fachu.

Właściwie to rozmawiałem z nim na ten temat, kiedy był na planie, o problemach, które pojawiają się, gdy grasz w długo emitowanym programie telewizyjnym i jak tę świeżość utrzymać. Powiedziałem: “Musisz mi dać jakieś wskazówki odnośnie tego, jak zamykać końcówkę odcinka i innych tego typu spraw.” Bardzo dobrze mu poszło pomaganie mi w radzeniu sobie z tego rodzaju problemami aktorskimi, których odkrywasz tym więcej, im dłużej się aktorstwem zajmujesz. To było bardzo przydatne – mieć w pobliżu kogoś, kto potrafi pomóc.

Dwunasty Doktor nie krył też swojego podziwu dla talentu Davida Suchet:

Poza tym, samo oglądanie go przy pracy jest niezwykłe, ponieważ on nie oszczędza się przy niczym. Wykorzystuje całą swoją inteligencję i talent, a także etykę pracy, by się z tym wszystkim zmierzyć. Naprawdę świetnie jest mieć go w pobliżu. Myślę, że to sprawia, że wszystkim podnosi się poprzeczka, kiedy do programu dołączają ludzie tak dobrzy i tak obowiązkowi.

Knock, Knock – odcinek, w którym David Suchet wcielił się w tajemniczego Gospodarza, został już wyemitowany. Mieliśmy już więc możliwość docenić tego aktora w zupełnie innej, bliższej nam roli. Co sądzicie o tej postaci? Cieszycie, że w tej roli pojawił się właśnie David Suchet? Doceniacie jego grę aktorską tak samo, jak Peter Capaldi?

Źródło: DWMFennistka, miłośniczka języków, przecinków i kotów, u której nadmiary wolnego czasu się nie istnieją – w przeciwieństwie do seriali, książek i muzyki, popijanych hektolitrami herbaty. Wielbi na kolanach Witkacego. Kiedy już podnosi się z podłogi, zdarza jej się prowadzić też swój blog (ale to rzadko). Kocha wszystkich Doktorów, ale w przepaść najchętniej rzuciłaby się za duetem Dziesiątego z Donną, względnie za duetem Dziesiątego z Dziesiątym.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

2 thoughts on “Peter Capaldi: David Suchet to wspaniały aktor

  1. Uwielbiam Davida Sucheta – oczywiście znam go głównie z Poirota, ale nigdy nie zapomnę, jak kolosalne wrażenie wywarło na mnie to, kiedy zobaczyłam pierwszy wywiad z nim, nie w roli, bez akcentu itp. Wtedy chyba dopiero uświadomiłam sobie, jaka to była cudowna i charyzmatyczna kreacja :)
    A w odcinku jest świetny. David Suchet to taki trudny przypadek, bo z jednej strony niewątpliwie jedna rola bardzo pożarła całą jego karierę i chociaż niewątpliwie potrafi zagrać bardzo wiele, zawsze widzi się w nim albo jakoś szuka tego uroczego próżnego Belga – ale z drugiej strony, ta jedna rola jest faktycznie wspaniała, i to jest jego dzieło życia niewątpliwie, mało kto dokonał czegoś tak spektularnego.

  2. Pierwszy raz widziałem go na ekranie i przyznam, że świetnie zagrał tę rolę. Szkoda, że już raczej nie ma szans, że jeszcze kiedyś powróci w serialu, choć po “poskładaniu” Nardole właściwie wszystko jest możliwe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *