Byli producenci wykonawczy o Chibnallu i 11 serii

Po przejęciu pałeczki producenta wykonawczego Doctor Who Chris Chibnall musiał sprostać sporej presji, zbudowanej tak przez ponad półwieczną historię serialu, jak i oczywistym porównaniom z Russellem T Daviesem i Stevenem Moffatem. Teraz Chibnall ma już pierwszą serię za sobą, a jego poprzednicy wyrażają podziw dla niego i Jodie Whittaker – tych, którzy przenieśli Doctor Who w nową erę – nawet jeśli nie ukrywają swoich początkowych wątpliwości odnośnie jednej z tych wielkich zmian.

Mowa tu oczywiście nie o kobiecie-Doktor, bo wiemy chociażby stąd, że zdaniem Moffata 11 seria była najlepszym możliwym czasem dla tej zmiany, ale o przesunięciu dnia emisji z soboty na niedzielę. Obaj byli producenci wykonawczy przyznali, że początkowo byli pełni obaw – przecież od powrotu serialu w 2005 roku każdy odcinek Doctor Who był emitowany w sobotę, z nielicznymi wyjątkami dla odcinków specjalnych. Russell T Davies wyraził jednak teraz zdecydowane poparcie dla tej decyzji.

Uważam, że przesunięcie emisji na niedzielę to świetny pomysł. Wcześniej mnie to martwiło, ale byłem głupcem.

Steven Moffat zgadza się z poprzednikiem:

Też się martwiłem. A zadziałało świetnie. To było idealne rozwiązanie.

Byli producenci wykonawczy uważają, że ta zmiana podziałała bardziej odświeżająco na Doctor Who, jednocześnie dając Chibnallowi więcej możliwości w ukształtowaniu go wedle swoich zamiarów. Moffat przyznaje:

Sądzę, że on go [serial] trochę przeprogramował na niedzielę. Większa liczba aktorów, inna atmosfera. Bardzo to bystre.

Davies przyznaje rację tej opinii.

Większe horyzonty… Jest niezły, co nie?

Moffat dodaje półżartem:

Gdyby tylko chciał z nami rozmawiać!

Więcej humoru i przyjacielskich zaczepek dwóch byłych producentów wykonawczych znajdziecie w poniższym filmiku. Dowiecie się z niego między innymi, jacy aktorzy trafiają na czarną listę Stevena Moffata i jak naprawić każdą produkcję, a także poznacie historię o tym, jak Chris Chibnall zamknął w ogródku goszczącego u niego Russella T Daviesa.

12 seria ma się pojawić w 2020 roku, lecz BBC nie potwierdziło jeszcze, czy dniami jej emisji również będą niedziele. Jeśli tak się stanie, to jednego możemy być pewni: przynajmniej dwóm osobom przypadnie to do gustu!

Źródło: Radio TimesFennistka, miłośniczka języków, przecinków i kotów, u której nadmiary wolnego czasu się nie istnieją – w przeciwieństwie do seriali, książek i muzyki, popijanych hektolitrami herbaty. Wielbi na kolanach Witkacego. Kiedy już podnosi się z podłogi, zdarza jej się prowadzić też swój blog (ale to rzadko). Kocha wszystkich Doktorów, ale w przepaść najchętniej rzuciłaby się za duetem Dziesiątego z Donną, względnie za duetem Dziesiątego z Dziesiątym.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *