Big Finish zapowiada kroniki Dziewiątego, Dziesiątego i Jedenastego Doktora

Big Finish rozszerzy serię New Who trzema nadchodzącymi wydaniami zawierającymi opowieści o Dziewiątym, Dziesiątym i Jedenastym Doktorze!
Niestety, nie wystąpią w nich Christopher Eccleston, David Tennant ani Matt Smith, ale jest to bardzo obiecujący zestaw, a każda z jego części ma zawierać cztery nowe odcinki dla tych inkarnacji Władcy Czasu. The Ninth Doctor Chronicles zostały już nagrane, a do narratora Nicka Briggsa dołączyła Camille Coduri jako Jackie Tyler i Bruno Langley wcielający się w Adama Mitchella!

Nicholas Briggs opowiada:

Zabawa, którą miałem przy tym projekcie, polegała na tym, że to było wielkie aktorskie wyzwanie, a także szansa, by poszerzyć to, czego się nauczyłem podczas czytania kilku audiobooków o Doktorze Who dla AudioGo i BBC Audio. Już wtedy miałem dość szczęścia, by podkładać głosy Dziewiątego, Dziesiątego i Jedenastego Doktora. Póki wciąż nie możemy doczekać się dnia, gdy w produkcji wezmą udział aktorzy, którzy grali tych Doktorów w serialu, pomyśleliśmy, że dobrym sposobem, by wrócić do tych całkiem niedawnych okresów z serialu, będzie zatrudnienie mnie do podłożenia głosu Doktorom w towarzystwie gościnnych aktorów.

Współproducent Scott Handcock dodaje:

To była prawdziwa przyjemność pracować z tak niesamowitym zespołem, przywracając Dziewiątego Doktora do życia! David Richardson i Matt Fitton zgromadzili fantastyczną grupę pisarzy, na czele z Cavanem Scottem – autorem pierwszej, genialnej nowej opowieści, którego uznana praca przy komiksach o Dziewiątym Doktorze sprawiła, że stał się oczywistym wyborem… A wszyscy, którzy słyszeli serię Destiny of the Doctor już wiedzą, że Nicholas Briggs jest idealnym lektorem, któremu w tym projekcie zgrabnie asystują głosy Camille Coduri i Bruno Langleya, wcielających się w role Jackie Tyler i Adama Mitchella. Dorzućmy jeszcze dokładne wskazówki Helen Goldwyn i mamy cztery opowieści, które wydają się być tak rozbudowane jak nic, co pojawiło się na ekranie! A będzie tego więcej…

W pierwszej części, składającej się z czterech historii: The Bleeding Heart autorstwa Cavana Scotta, The Window on the Moor napisane przez Unę McCormack, The Other Side Scotta Handcocka oraz Retail Therapy Jamesa Gossa wystąpi także Claire Wyatt jako Adriana Jarsdel.

Briggs kontynuuje:

Póki co, nagraliśmy opowieści o Dziewiątym Doktorze. To była świetna zabawa, zwłaszcza współpraca z Camille i Brunem. Teraz będę dopracowywał moje głosy Dziesiątego i Jedenastego Doktora na nadchodzące nagrania. Nie mam dobrej mimiki, nie potrafię się wcielać w inne osoby, ale zawsze dobrze się bawiłem, uchwytując istotę głosów innych ludzi, a to właśnie tutaj robię. Oczywiście nie ma szans, żeby pomylić mój występ z właściwymi aktorami grającymi Doktora, ale mam nadzieję, że nie będziecie mieli wątpliwości, który Doktor w danym momencie mówi. Mam również nadzieję, że moje szczere umiłowanie tych świetnych aktorów będzie widoczne w projekcie.

The Ninth Doctor Chronicles zostaną opublikowane w maju i na pewno możemy się spodziewać, że otrzymamy więcej informacji na temat wszystkich projektów w nadchodzących miesiącach, w tym dat wydania kronik Dziesiątego i Jedenastego Doktora, których premiery wstępnie ogłoszono na 2018 rok. Każdą część z osobna będzie można kupić za 20 (w wersji elektronicznej) lub 23 funty (na CD).

Jak myślicie, kto powróci w kronikach Dziesiątego i Jedenastego Doktora? Powrotu których towarzyszy Władcy Czasu nie możecie się doczekać?

Źródło: The Doctor Who CompanionFennistka, miłośniczka języków, przecinków i kotów, u której nadmiary wolnego czasu się nie istnieją – w przeciwieństwie do seriali, książek i muzyki, popijanych hektolitrami herbaty. Wielbi na kolanach Witkacego. Kiedy już podnosi się z podłogi, zdarza jej się prowadzić też swój blog (ale to rzadko). Kocha wszystkich Doktorów, ale w przepaść najchętniej rzuciłaby się za duetem Dziesiątego z Donną, względnie za duetem Dziesiątego z Dziesiątym.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *