Big Finish wydaje adaptacje doktorowych komiksów

Już w marcu ukaże się pierwsza część słuchowisk The Comic Strip Adaptations, które – jak sama nazwa wskazuje – będą dźwiękowymi adaptacjami doktorowych komiksów. Wydawnictwo będzie zawierało dwie historie z Czwartym Doktorem, w którego wcieli się oczywiście Tom Baker we własnej osobie. Komiksy, o których mowa, zostały napisane przez Pata Millsa i Johna Wagnera oraz ilustrowane przez Dave’a Gibbonsa.

Pierwsza historia, Doctor Who and the Iron Legion, ma się rozegrać w 1979 roku. Twórcy adaptacji zapowiadają jej fabułę następująco:

Potężny Żelazny Legion dowodzony przez okropnego generała Ironicusa, złożony z robotów-weteranów wiecznej wojny, przybył, zobaczył i zwyciężył w angielskiej wiosce Stockbridge. Znalazłszy się w tym piekle, Doktor podąża za Legionem przez wielki Kanał Międzywymiarowy aż do miejsca, z którego żołnierze przybyli – alternatywnej wersji Ziemi, w której Rzym nigdy nie upadł… Ale czy uda mu się przetrwać horror areny dla gladiatorów wystarczająco długo, by odkryć przerażający sekret w samym sercu galaktycznego imperium rzymskiego?

Druga z opowieści, Doctor Who and the Star Beast, toczy się rok później, w Yorkshire. Jej zapowiedź brzmi tak:

Władze zignorowały zgłoszenia o niezidentyfikowanym obiekcie latającym spadającym na ziemię zaledwie chwilę przed wybuchem, który zniszczył hutę stali Blackcastle. Przecież Blackcastle to ostatnie miejsce na Ziemi, jakie kiedykolwiek by przyszło do głowy odwiedzić obcym… Nastoletni tubylcy, Sharon i Fudge, wiedzą jednak lepiej – bo znaleźli prawdziwego kosmitę na działkach. To ich obcy. Ich sekret. A imię jego… Meep.

Nie jest to jednak jedyny pozaziemski przybysz w Blackcastle. Podążają za nim przerażający Gniewni Wojownicy – razem z ich nieświadomym współpracownikiem… Doktorem!

Obie opowieści zostały zaadaptowane i napisane przez Alana Barnesa, zaś reżyserią zajął się znany i lubiany w doktorowym światku Nick Briggs, który pełnił też funkcję producenta wykonawczego i redaktora scenariusza. Produkcją słuchowisk zajął się Jamie Anderson, a drugim producentem wykonawczym został Jason Haigh-Ellery. Wśród obsady, obok Toma Bakera, znaleźli się: Rhianne Starbook, Brian Protheroe, Christine Kavanagh, Joseph Kloska, Toby Longworth, Esther Hall, Ben Hunter, Bethan Dixon Bate, Angela Rippon, Davis Schaal, Chris Walker-Thomson oraz Sian Reeves.

Źródło: Big FinishFennistka, miłośniczka języków, przecinków i kotów, u której nadmiary wolnego czasu się nie istnieją – w przeciwieństwie do seriali, książek i muzyki, popijanych hektolitrami herbaty. Wielbi na kolanach Witkacego. Kiedy już podnosi się z podłogi, zdarza jej się prowadzić też swój blog (ale to rzadko). Kocha wszystkich Doktorów, ale w przepaść najchętniej rzuciłaby się za duetem Dziesiątego z Donną, względnie za duetem Dziesiątego z Dziesiątym.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *