Big Finish: Wojna Czasu z Ósmym Doktorem

W październiku ukaże się słuchowisko z niezastąpionym Paulem McGannem jako Ósmym Doktorem oraz Rakhee Thakrar w roli nowej towarzyszki, Bliss (pełną obsadę znajdziecie tutaj). Autorami czterech historii, składających się na Wojnę Czasu (“The Time War”), są John Dorney oraz Matt Fitton.

W nowym słuchowisku Ósmy Doktor powróci na początku Wojny Czasu, próbując przetrwać we wszechświecie pochłoniętym wojną. Będzie to prequel do Doctor Who: The War Doctor z Jacqueline Pearce jako Kardynał Ollistrą i sir Johnem Hurtem w roli Doktora Wojny.

Poniżej przedstawiamy oficjalne opisy historii od Big Finish.

1. The Starship of Theseus (John Dorney)

Doktor i jego towarzyszka, Sheena, lądują TARDIS na czarującym luksusowym promie kosmicznym Theseus tuż przed tym, jak wyrusza on do portu na Jowiszu. Szansa na wakacje ukazuje się sama – i to taka, którą chętnie przyjmą.

Lecz kiedy poruszenie przykuwa  ich uwagę, dostrzegają złowróżbne zdarzenia, które mają miejsce na pokładzie. Pasażerowie znikają podczas każdej podróży. I jeśli nie będą ostrożni, mogą być kolejni na liście.

Czy Doktor i Emma rozwiążą tę zagadkę? Czy może jest coś innego, czym powinni się martwić?

2. Echoes of War (Matt Fitton)

Zderzając się pełną parą z Wojną Czasu, Doktor rozbija się na świecie porośniętym dżunglą razem z bandą uchodźców.

By przeżyć, muszą przemierzyć krainę, gdzie sam czas jest zaburzony. Las, którego cykl przebiega przez wzrost i rozkład, gdzie odgłosy walki nigdy nie są daleko i gdzie dziwne stworzenia czają się wokół.

Na szczęście Doktor ma przyjaciół: nie tylko dzielną naukowiec Bliss, ale też znacznie bardziej niespodziewanego sojusznika. Nazywa się Dal…

3. The Conscript (Matt Fitton)

Kardynał Ollistra wymyśliła nową taktykę, by przekonać Doktora do dołączenia do walk. Po uwięzieniu jego przyjaciół, przyszła pora na zwerbowanie go razem z innymi Gallifreyanami do ćwiczeń przygotowujących do walki na froncie.

Komendant Harlan ma reputację – reżim w jego obozie jest ostry. Wierzy, że Władcy Czasu muszą się przystosować, by wygrać tę wojnę, lecz niełatwo onieśmielić Doktora.

Czy znajdzie się tam miejsce dla dysydenta, kiedy Wojna Czasu majaczy na horyzoncie?

4. One Life (John Dorney)

Kiedy pełna moc Wojny Czasu rozgorzała niedaleko Doktora i jego przyjaciół, desperacka walka o przetrwanie trwa.

Ale nie wszyscy grają w tę samą grę. Ollistra pragnie zdobyć broń, która mogłaby natychmiast zakończyć wojnę i gotowa jest poświęcić wszystkich i wszystko, by sprowadzić ją na Gallifrey. Poświęcić nawet Doktora. Otoczony przez Daleków na oblężonej planecie, jest jedyną osobą, która może uratować sytuację.  Ale on nie chce walczyć.

Możecie też posłuchać oryginalnego trailera poniżej:

Jeden z twórców, Matt Fitton, nie kryje swojego zadowolenia z tej produkcji:

To ekscytujące, cofać się w czasie. Przed Doktora Wojny, przed nieszczęsną noc na Karn – by zobaczyć Ósmego Doktora robiącego wszystko, co w jego mocy, by nie dać się wciągnąć w konflikt rozgorzały poprzez czas. Lecz, nieubłaganie i nie do uniknięcia, jest do niego wciągnięty – zmuszony, by zmierzyć się z przykrymi prawdami  o swoich rodakach i tym, kim się stali, uczyć się nowych rzeczy o wrogu, którego wydaje mu się, że go zna – wszystko to podczas próby ocalenia niewinnych. Mamy wspaniałą listę sprzymierzeńców i wrogów, ekscytującą podróż, podczas której Doktor po raz ostatni staje w obronie swych wartości we wszechświecie ogarniętym wojną.

Jesteście gotowi na powrót Wojny Czasu? Już teraz można zamówić słuchowisko w przedsprzedaży na stronie Big Finish (w wersji CD lub elektronicznej).

Źródło: Big Finish Productions

Daj na ciastko!


Fennistka, miłośniczka języków, przecinków i kotów, u której nadmiary wolnego czasu się nie istnieją – w przeciwieństwie do seriali, książek i muzyki, popijanych hektolitrami herbaty. Wielbi na kolanach Witkacego. Kiedy już podnosi się z podłogi, zdarza jej się prowadzić też swój blog (ale to rzadko). Kocha wszystkich Doktorów, ale w przepaść najchętniej rzuciłaby się za duetem Dziesiątego z Donną, względnie za duetem Dziesiątego z Dziesiątym.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

One thought on “Big Finish: Wojna Czasu z Ósmym Doktorem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *