Będzie odcinek świąteczny… w 2020 roku?

Niby jeszcze nie było Halloween, ale w sklepach coraz częściej widzimy półki z bożonarodzeniowymi ozdobami. Aż trudno nie westchnąć: och, idą święta, niedługo odcinek specjalny Doctor Who… A potem przypominamy sobie, że w zeszłym roku był przecież odcinek noworoczny i ledwie, ledwie trzymamy się chociaż takiej nadziei, gdy słyszymy, że w 2019 nie będzie żadnego odcinka specjalnego. Będzie komiks. Tymczasem na odcinek świąteczny z prawdziwego zdarzenia przyjdzie nam poczekać do 2020 roku. Najprawdopodobniej.

Zapowiadany odcinek specjalny ma powstać jako dodatek do dwunastej serii, której zdjęcia miały się już zakończyć. Informację o nim wypatrzył użytkownik Twittera w CV pierwszego asystenta reżysera, Guy’a Murray-Browna. Podobną wskazówkę odnalazł w portfolio reżysera Lee Havena Jonesa. W obu tych miejscach znajduje się wzmianka o pracy przy odcinku specjalnym Doctor Who, który został nakręcony w 2019 roku.

Należy tutaj podkreślić, że odcinek nakręcono w 2019, a nie, że zostanie w nim wyemitowany. Co więcej, o tym, że do emisji dojdzie dopiero w 2020 roku, świadczą też słowa korespondenta BBC ds. rozrywki, Lizo Mzimby.

Widzimy, że fani chcieliby oglądać co roku nową serię, ale Doctor Who ma wręcz wyjątkowo skomplikowane wymagania filmowe i długi okres postprodukcyjny.

Z drugiej strony wiemy też, że w pierwszym tygodniu października w Cardiff wypatrzono ekipę filmową Doctor Who.

Wszystko więc wskazuje na to, że odcinek świąteczny ukaże się dopiero w 2020 roku. Potwierdza to tak zdanie o długim procesie postprodukcji, jak i oficjalne stanowisko BBC, według którego w tym roku już nie zobaczymy Jodie Whittaker na pokładzie TARDIS. Nie należy się też nastawiać, że ten odcinek specjalny ukaże się na pewno w święta Bożego Narodzenia – nawet przyszłe. Pamiętamy przecież sytuację przed emisją poprzedniego odcinka specjalnego, o którym początkowo Wayne Yip powiedział: „odcinek świąteczny Doctor Who” – i tym razem może się więc okazać, że będzie to odcinek na Nowy Rok.

Tymczasem przypominamy, że wspomniany wcześniej Lee Haven-Jones był reżyserem drugiego bloku dwunastej serii Doctor Who, a więc odpowiadał za reżyserię odcinków: Widmowy pomnik („The Ghost Monument”) oraz Rosa.

Źródło: Cultbox (1, 2)Fennistka, miłośniczka języków, przecinków i kotów, u której nadmiary wolnego czasu się nie istnieją – w przeciwieństwie do seriali, książek i muzyki, popijanych hektolitrami herbaty. Wielbi na kolanach Witkacego. Kiedy już podnosi się z podłogi, zdarza jej się prowadzić też swój blog (ale to rzadko). Kocha wszystkich Doktorów, ale w przepaść najchętniej rzuciłaby się za duetem Dziesiątego z Donną, względnie za duetem Dziesiątego z Dziesiątym.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *