BAFTA dla Dnia Doktora!

Kolejna statuetka na kominku Stevena Moffata. Gratulujemy!

Rocznicowy odcinek Dzień Doktora („The Day of the Doctor”) decyzją widzów, którzy głosowali za pośrednictwem strony RadioTimes, zdobył nagrodę BAFTA w kategorii Audience Award (Nagroda publiczności), pokonując Breaking Bad, Gogglebox, The Great British Bake Off, Broadchurch i Educating Yorkshire.

Przygodzie w czasie i przestrzeni niestety się nie udało, ale przez całą galę przewijały się znajome twarze i nazwiska. David Bradley i Olivia Colman (która we Whoniversum zapisała się jako Prisoner Zero z Jedenastej godziny… i która na każdej gali bardzo się cieszy, gdy Doctor Who coś wygrywa, musi być wielką fanką) dostali nagrody za Broadchurch, Sarah Lancashire (panna Foster, opiekunka uroczych Adiposów) i James Corden (czyli oczywiście Craig Owens) również doczekali się statuetek za swoje dokonania. Czy to Doctor Who przyciąga talenty, czy też po prostu każdy brytyjski aktor w jakimś momencie pojawia się w tym serialu? Kto wie.

Na gali zabrakło niestety zarówno odtwórców głównych ról (był tylko Arthur Darvill, ale jako członek obsady Broadchurch), jak i Stevena Moffata (mamy nadzieję, że przegapił galę, bo jest zajęty pisaniem czwartej serii Sherlocka). Nagrodę odebrali reżyser Nick Hurran, producent Marcus Wilson i producent wykonawcza rocznicowego odcinka Faith Penhale, której podziękowania cytujemy poniżej.

Wow, jesteśmy w szoku! I zaszczyceni, bo to wyjątkowa nagroda, którą przyznali nam sami widzowie. Naprawdę się tego nie spodziewaliśmy! Gdybyśmy wiedzieli, pojawiłby się tutaj ktoś sławny…

Dziękuję wspaniałemu producentowi, Marcusowi [Wilsonowi], reżyserowi Nickowi Hurranowi, cudownym aktorom: Mattowi Smithowi, Davidowi Tennantowi, Jennie Coleman, Billie Piper, Johnowi Hurtowi. I osobie, której dziś bardzo tu brakuje: Stevenowi Moffatowi. Jesteśmy wdzięczni jemu, jego pomysłom i jego wyobraźni, która nadaje kierunek serialowi. Ale ta nagroda jest dla wszystkich, którzy uczestniczyli w tworzeniu „Doctora Who” przez ostatnich pięćdziesiąt lat. Dziękujemy!

Cieszymy się razem z twórcami i życzymy kolejnych nagród. Przecież zasłużyli!Exnaczelna Gallifrey na wygnaniu. Zapraszam na Whosome.pl!

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *